1 TRİLYON 500 MİLYARLIK DÜKKÂN 250 MİLYARA AK PARTİ BAŞKANINA SATILDI

SATIŞ PROTOKOLÜNÜN BELGESİNİ YARIN AÇIKLIYORUZ , Bu satış ‘etik’ mi Atatürk Sanayi Sitesi’nde 780 metrekare kapalı alanı olan ana cadde üzerinde ki Torbalıspor’a ait olan ve 1,5 milyon lira değerindeki dükkan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık’a 250 bin TL’ye satıldı.

ESKİ Kulüp Başkanı Hamit Karasu tarafından 1Milyon 100 bin TL değerindeki borcu karşılığında Torbalspor’un Atatürk Sanayi Sitesi 1048 adadaki 780 metrekarelik sanayi dükkânına icra konulmuştu. Bu yerin AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık’a satılacağı istihbaratını alan haber merkezi hemen görüşmenin yapıldığı Musal A.Ş ye acar bir muhabir gönderdi. Görüşme için Musal da hazır bulunan AK Parti Belediye Meclis Üyesi M. Nuri Bulut, Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Eski Kulüp Başkanı ve Kulüp Avukatı görüşmede bulunan kişiler muhabirimiz Kemal Coşar’ı görünce hemen Torbalı Belediyesi’ne geçtiler. Bunun üzerine harekete geçen yürekli gazeteci Tarkan Türkmen Belediye binasına baskın düzenledi. Gazetemizin tüm uğraşlarına rağmen üzerinde 1,5 milyon haciz bulunan dükkân, AK Parti İlçe Başkanı Hasan akbıyık’a bir daire fiyatı 250 bin TL’ye satıldı. Gazetemizden kaçan yetkilileri pazarlık üzerinde bastık ama satışı önleyemedik. 780 metrekare kapalı alanın 250 milyara satıldığını duyan Sanayi Esnafı: bize verseydiler, 2 katı değil 5 katı değerine alırdık” diye isyan etti.

KAMUOYUNUN MERAK ETTİĞİ SORULAR..!

— Musal neyin karşılığında alacağından vazgeçti

— AK Parti İlçe Başkanı yeri 250 milyara nasıl kapattı

— Satış protokolü neden belediyede yapıldı.

 — AK Parti Meclsi üyeleri, belediye avukatları ve Ziraat Odası başkanı ne toplantısı yaptı.

— AK Parti İlçe Başkanına hayırlı olsun diyen yöneticilere Hasan Akbıyık satışın benimle ne alakası var diyerek tepki göstermesi neye delalet ediyor.

— Satışa aracılık eden kişilere Hasan Akbıyık Belediyede nasıl kadrolu iş sözü verdi.

—    Satışla ilgili tüm ayrıntıları, protokol sözleşmesinin detaylarını ve tüm bu sorulara cevapları ayrıntıları ile yarın gazetemizde okuyabilirsiniz.

—    Kamuoyunun en merak ettiği konu ise Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in kardeşi, Torbalıspor Mali İşler Başkanı Yavuz Görmez’in bu işin neresinde olduğudur.

APAR TOPAR AÇIKLAMA

BÜYÜK bir yükten kurtulduklarını söyleyen Torbalıspor Basın Sözcüsü Şaban Çılgın, Kulüp Avukatı Osman Okuroğlu ve Kulüp Genel Kaptanı Güven Özdemir, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundular. Bu olayı örtbas etmek için apar topar açıklama yapan Kulüp Basın Sözcüsü Şaban Çılgın, bundan sonraki süreçlerde Torbalıspor'un emin adımlarla ilerleyeceğini söyleyerek, "Kulübümüzün olan borcu tamamen silinmiş görünüyor. Karasu ailesine bu davranışlarından dolayı Kulüp adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ayrıca bu süreçte Hasan Akbıyık'ında emeği büyük. Kendisi de bu süreçte borcun silinmesi için gereken özveriyi gösterdi. İnşallah bu süreçten sonra kulübümüz en iyi yerlere gelir" dedi. Kulüp Avukatı Osman Okuroğlu ise Torbalıspor'un kasasından tek kuruşun çıkmadan 1 milyonluk 100 bin liralık borcun yapılan protokol sonrasında kapandığını ifade etti. Okuroğlu, "Bundan sonra emin adımlar ve güçlü adımlarla geliyoruz. Takımımızın geriye kalan tek borcu SSK'ya kaldı. SSK borcu önümüzdeki yıl bu aylarda tamamlanacak. Ve böylece tamamen borçsuz bir kulüp olacağız" ifade etti. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.