BAYRAM FELAKETE DÖNÜŞMESİN!

Torbalı’da trafik canavarı 2 günde 2 can aldı. Kurban Bayramı tatilinin başlamasıyla tatilin felakete dönüşmemesi için uzmanlar uyarıyor

RAMAZAN Bayramı’nda ülke genelinde meydana gelen kazalarda 74 kişinin kaybetmesi hafızalarda yerini korurken Torbalı’da çok sayıda kaza olmuştu. 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde şuana kadar meydana gelen kazalarda Servet Kilimci ve Meryem Erikçi hayatını kaybetti. Önceki gün Torbalı Bayındır yolu üzerinde meydana gelen kaza da 52 yaşında ki Servet Kilimci olay yerinde hayatını kaybederken İzmir Aydın Karayolu Oğlananası Kavşağı’nda dün gece meydana gelen kazada ise 46 yaşında ki Meryem Erikçi hayatını kaybetti. Edinilen bilgilere göre kaza şöyle gerçekleşti. İzmir istikametine doğru seyir halinde bulunan 35 MRZ 30 plakalı araç sürücüsü Oğlananası kavşağında direksiyon hakimiyetini kaybederek orta refüje çarpıp karşı şeride geçti. Bu esnada karşı yönden gelen Türker Avcı kontrolünde ki 01 CIJ 74 plakalı araçla 35 MRZ 30 plakalı otomobil kafa kafaya çarpıştı. 35 MRZ 30 plakalı aracın içerisinde bulunan Meryem Erikçi olay yerinde hayatını kaybetti.

“YOLA UYKULU ÇIKMAYIN”

SON 2 günde meydana gelen kazalarda 2 kişinin hayatını kaybetmesi sonucu uzmanlar trafik kazaları konusunda önemli uyarılarda bulundu. Trafiğe çıkan araç sayısının artması ve dikkatsizlik nedeniyle, bayram tatillerinde trafik kazalarında artış yaşandığına dikkat çeken emniyet yetkilileri sürücülere dikkatli olmaları, trafik sigortalarını da yaptırmaları konusunda uyarılarda bulundu. Yola çıkan sürücülerin dinlenmiş ve zinde olarak yola çıkmaları gerektiğini kaydeden uzmanlar, “Araçlarının periyodik bakımı, yağı, suyu, lastik hava basıncı, ikaz ve işaret sistemleri mutlaka kontrol edilmelidir. Emniyet kemeri mutlaka bağlamalı ve alkollü olarak yola çıkılmamalıdır. Bunun dışında sürücülerin kullandığı bir ilaç varsa doktora başvurulmalıdır” ifadelerine yer verildi.

KURBAN YERİNE KENDİNİZİ KESMEYİN!

HER yıl kurban bayramlarında hastanelerin acil servisleri acemi kasaplarla doluyor. Kurban kesimi esnasında acemi kasaplar kendilerine kesiyor. Yaralanma ve uzuv kayıplarında acilen sağlık kuruluşlarına gidilmesi ve acil servislere gidene kadar yapılması gerekenler bazen hayat kurtarabiliyor. Her yıl Kurban Bayramları’nda yaşanan yaralanma ve uzuv kayıplarına dikkat çeken Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, “Yaralanma ve kesiklerde üzücü sonuçlarla karşı karşıya kalmamak için sağlık kuruluşlarına başvurulması gerektiğini belirtti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.