Turizm Haftası’nda şenlik gibi kutlama

Turizm Haftası Etkinlikleri kapsamında Torbalı Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından yöresel yemekler ve resim sergisi düzenlendi. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlik şenlik havasında geçti

TURİZM Haftası Etkinlikleri kapsamında Torbalı Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi tarafından yöresel yemekler ve resim sergisi düzenlendi. Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi 39. Turizm Haftasını Belediye Kültür Merkezi’nde kutladı. 15-22 Nisan arasında kutlanan Turizm Haftası etkinliği Torbalı’da renkli görüntülere sahne oldu. Torbalı protokolünün yoğun ilgi gösterdiği program halk oyunları gösterisiyle devam etti. Torbalı Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ziya Ertuğrul Turizm Haftasını ve okulu tanıttı. Torbalı Piri Reis Teknik ve Anadolu Meslek Lisesi’nde “Turizm Haftası” düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Öğrenciler tarafından hazırlanan tatlı ve Türk mutfağı stantları yoğun ilgi gördü. Etkinliklere katılan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, öğrencileri özverileri ile hazırladıkları etkinlik için tebrik ederek, “Turizm Haftası” haftasını da kutladı. Etkinlikler öncesinde turizmin önemine dair bir konuşma yapan Okul Müdürü Yusuf Ziya Ertuğrul, “Ilıman iklimi, zengin bitki örtüsü, eski medeniyetlerin bıraktığı tarihi eserler ve anıtlarla ülkemiz turistler için adeta bir cennettir” dedi.

METROPOLİSİN MİNYATÜRÜ YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

OKULUN tüm alanlarının ortak bir ekip çalışmasıyla gerçekleştirdiği program, turizm haftası etkinlikleri kapsamında okulun halk oyunları ekibi sahne şovuyla devam etti. Özellikle Torbalı’nın tarihi ve kültürel öğelerinin en önemi olan Eğitim İş Başkanı Mustafa Yaman ve Coğrafya maket hazırlama kursu öğrencileri tarafından hazırlanan Metropolis Antik minyatürü yoğun ilgi görenler arasındaydı. Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan maketler Belediye Kültür Merkezi’nde ziyaretçilere tanıtıldı. Organizasyonda okula adı verilen Piri Reis ve Ali Kuşçu öğrenciler tarafından canlandırıldı. Halk oyunları gösterileri, kum sanatı gibi şovların olduğu programda yöresel yemekler de tanıtıldı.

TÜBİTAK DÖRDÜNCÜSÜ OKUL

ETKİNLİĞİN açılış konuşmasını yapan Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ziya Ertuğrul, “Öğrencilerimizin böyle güzel projelerle Turizm Haftasını kutlaması oldukça gurur verici. Yöresel oyunlarını oynayarak etkinliğimize renk katan öğrencilerimize teşekkür ederiz. Okulumuz Torbalı’da başarılı okullar arasında. Tübitak dördüncülüğümüz, beslenme dostu okul unvanımız, değerler temalı kısa film Ege Bölge birinciliğimiz, atık pil toplama birinciliğimiz var. Bugün burada hem ülkemizin hem de ilçemizin önemli turizm değerlerini tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

YÖRESEL YEMEKLERLE SON BULDU

PROGRAMIN ikinci bölümü ise öğrenciler tarafından hazırlanan tatlı ve Türk mutfağı stantlarının açılışıyla sürdü. Yemek ve tatlılar hem görsellikleriyle hem de tatlarıyla katılımcılardan tam not aldı. Etkinliklere Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, İlçe Emniyet Müdürü Özer Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, veliler ve çok sayıda davetli katıldı. Ülkemizin çeşitli bölgelerine ait marka olmuş lezzetlerin servisini başarıyla gerçekleştiren öğretmen ve öğrenciler davetlilerden tam not aldılar. Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, büyük beğeni toplayan programın hazırlanmasında emeği geçen okul yöneticilerini, öğretmenleri ve öğrencileri kutladı. Program dolayısıyla örnek bir ev sahipliği sergileyen Piri Reis Teknik ve Anadolu Lisesi Müdürü Yusuf Ziya Ertuğrul, öğrenci ve öğretmenlerin katkılarıyla hazırladıkları programın beğenilmesinden duyduğu memnuniyeti belirterek katılan herkese teşekkür etti. NURHAN AYDEMİR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.