Şehit haberi Torbalı’dayken geldi

Uzman Çavuş Tolga Sağlam Diyarbakır Sur ilçesinde çıkan çatışmada şehit oldu. Şuan Aydın’da oturan Torbalı Eski Emniyet Müdürlüğünden emekli Erdal Sağlam Torbalı’ya misafirliğe geldiği sırada acı haberi aldı. Şehit Cenazesi Diyarbakır’dan alınarak Muğla’ya defin edilecek.

TORBALI’DA akşam saatlerinde acı haberle sarsıldı. Diyarbakır Sur ilçesinde çıkan çatışmada 5 asker yaralanırken Uzman Çavuş Tolga Sağlam tüm çabalara rağmen kurtarılamayarak şehitlik mertebesine ulaştı. Torbalı’da Emniyet Müdürlüğünden emekli Aydın’da yaşayan Erdal Sağlam Torbalı’ya geldiği sırada acı haberi aldı. Ankara Jandarma Özel Harekat (JÖH) taburu personeli olan ve Diyarbakır'a geçici görevlendirmeyle giden Tolga Sağlam'ın (30) acı haberi ailesine, misafir olarak kaldıkları Torbalı Mahallesin’deki teyzesi Ayfer Engin'in evinde Torbalı Kaymakamı Aydın Memük ve askeri yetkililer tarafından verildi. A

MUĞLA’DA GÖMÜLECEK

ACI HABERİ alan şehidin Muğlalı olan annesi Nilüfer ve emekli polis olan babası Erdal Sağlam, gözyaşlarına boğuldu. Fenalaşan Sağlam çiftine evin önünde hazır bekletilen 112 Acil servis ekibi, gerekli müdahaleyi yaptı. Şehidin teyzesinin evine Türk Bayrağı asıldı. Biri iki aylık, diğeri 3 yaşındaki 2 çocuk babası olan şehit Tolga Sağlam'ın Ankara Özel Hareket Dairesi'nde görevli olduğu ve bir süre önce geçici görevle Diyarbakır'ın Sur ilçesine gönderildiği öğrenildi. Şehidin Diyarbakır'a giderken Ankara'da öğretmen olan ve 2 ay önce doğum için izinli olan eşi Cansu Sağlam ile çocuklarını Antalya'daki kayınpederinin evine bıraktığı da öğrenildi. Aslen Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi, Salkım Köyü'nden olan şehit Uzman Çavuş, Tolga Sağlam'ın cenazesinin de burada toprağa verileceği bildirildi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.