Gazetecileri ağırladı, “Yeniden adayım” dedi

Gazetecileri ağırladı, “Yeniden adayım” dedi

6 milyon liraya mal olan binasında hizmet vermeye başlayan Torbalı Ticaret Odası, gazetecileri hazırladığı kokteylle ağırladı. Gazetecilere binanın tanıtımını yapan TTO Başkanı Olgun, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GEÇTİĞİMİZ ay yeni hizmet binasına taşınan Torbalı Ticaret Odası (TTO) ziyaretçi akınına uğruyor. TTO Yönetim Kurulun Başkanı Abdulvahap Olgun ve Yönetim Kurulu Üyeleri verdikleri kokteyl ile ilçede hizmet veren gazetecilere yeni binanın tanıtımını yaptı. Aralarında Torbalı Ege Gazetesi Patronu Feyim Özçelik, Özgür Torbalı Gazetesi Patronu Tarkan Türkmen ve Torbalı Postası Patronu Şehmuz Gümüştaş’ın da bulunduğu yaklaşık 40 gazetecinin katıldığı kokteyl ile başlayan program, yeni logonun tanıtımıyla devam etti. Daha sonra kürsüye çıkan TTO Başkanı Abdulvahap Olgun gazetecilerin sorularını yanıtladı. 4 hayalinden söz edip, 2017 yılında yeniden TTO Başkanlığı’na aday olacağını açıklayan Olgun, tanıtım toplantısında önemli ifadeler kullandı. Toplantı sonrasında binayı gazetecilere tanıtan Olgun, binanın Torbalı’nın 50 yıllık ticari hacmine sahip olduğunu belirtti.

OLGUN’UN ÜÇ HAYALİ

6 BİN metrekare üzerine, 6 milyon liraya çok donanımlı bir bina yaptıklarını belirten Olgun, ilçede gerçekleştirdiği üç önemli hayalinden söz etti. Bunlardan ilkinin gazetecilik sektörüyle ilgili olduğunu kaydeden, Olgun 18 yıl önce gazeteciliğe başladığını, bunun ilçede bir sektör olmasını istediğini, istihdamların yapılmasını hedeflediğini ve bu hedeflerinin de gerçekleştiğini söyledi. Torbalı’daki gazetelerin Torbalı, Ege Bölgesi ve hatta zaman zaman Türkiye gündemine yön verdiğini hatırlatan Olgun, gazeteciliğin ilçede çok geliştiğini söyledi. İkinci hayalinin TTO seçimlerini kazanarak oda başkanı olup, bu odanın etkin bir yapı olmasını sağlamak olduğunu kaydeden Olgun, “Çalışan, üreten bir bölgeden söz sahibi olmak için değişim grubu olarak yola çıktık. Bu süreçte birçok çalışmamızın yanı sıra ilçemize de bu binayı kazandırdı. 6 milyon liralık bir harcamamız oldu. Bunun 1,5 milyonunu kredi çektik. Yarısını ödedik diğer yarısını da kısa süre içerisinde ödeyeceğiz” dedi. Olgun üçüncü hayalinin de Torbalı’daki sanayicilerin, Torbalı esnafından alışveriş yapmasını, onların ilçeye adapte olmasını ve ilçedeki istihdamın artırılması olarak özetledi.

OLGUN: TTO’YA YENİDEN ADAYIM

BİNANIN sadece sanayicilere yönelik çalışmalara açık olmayacağını tüm ilçe halkına hizmet vereceğini dile getiren Olgun, ilçedeki okul ve kurumların kullanabileceği sergi salonunun, toplantı salonunun ve önümüzdeki dönemde tamamlanacak olan 400 kişilik bir gösteri merkezinin olduğunu dile getirdi. Gazeteciler tarafından yöneltilen siyasi sorulara da içtenlikle yanıt veren Olgun, “Torbalı Belediyesi ile ilişkilerimiz gayet iyi, başkana saygı duyuyorum. Mevcut başkanımız görevde, bizlere düşen kendisini desteklemek olacaktır. 2017 yılında gerçekleşecek olan TTO seçimi için de yeniden aday olacağım” dedi. Halis Koç’un bundan sonra sizi hangi görevlerde göreceğiz sorusuna ise “Her konuda şeffaf davrandım. Franchising kuracağım dersem komik olur, beni bundan sonra ise toplum hizmetlerindeki görevlerde göreceksiniz’ yanıtını verdi. Olgun’un gazetecilerle yaptığı toplantıda yeni girişimciler de yer aldı. Gazetecilere toplantı sonunda bina tanıtıldı. İbrahim DANIŞ

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.