Türkiye'nin gözü Torbalı'daydı

Türkiye'nin gözü Torbalı'daydı

45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye Finali Torbalı'da düzenlendi. Yarışmayı Yeliz Ay Yıldız birinci, erkeklerde Hanifi Çobanoğlu birinciliği elde etti.

45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nın Türkiye Finali'nde kadınlarda Yeliz Ay Yıldız birinci, erkeklerde Hanifi Çobanoğlu birinciliği elde etti. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek kadın ve erkek adayların belirlenmesi amacıyla Torbalı  Sadık İleri Bulvarı'nda düzenlenen yarışmada 66 erkek 10 bin metre, 36 kadın da 5 bin metrede yarıştı. Yarışma öncesi müzik eşliğinde ısınmak amacıyla dans hareketleri yapan sporcular, 33 dereceyi bulan hava sıcaklığı nedeniyle yürüyüş sırasında zorlu anlar yaşadı. Bazı katılımcıların kısa süreli baygınlık geçirdiği gözlenirken, birçok yarışmacı da bitiş çizgisini geçtikten sonra çimlere uzanarak dinlendi.

DERECEYE GİRENLER BELLİ OLDU

YARIŞMA sonunda kadınlarda PTT Genel Müdürlüğünden Yeliz Ay, Yıldız birinciliği, İzmir PTT Başmüdürlüğünden Gülşen Eser ikinciliği, Ankara PTT Başmüdürlüğünden Nermin Aslanoğlu da üçüncülüğü kazandı. Erkeklerde ise PTT Genel Müdürlüğünden Hanifi Çobanoğlu birinciliği, Diyarbakır PTT Başmüdürlüğünden Nazif Gizlenmiş ikinciliği, İstanbul PTT Başmüdürlüğünden Erdem Vural üçüncülüğü elde etti.

HER YERDEN POSTACI GELDİ

KADINLAR kategorisinin geçen yıl da birincisi Ayyıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, sporun kendisi için bir yaşam biçimi olduğunu belirtti. Ayyıldız, haftada en az 5 gün antrenman yaptığını anlatarak, "Parkur çok güzel ama hava çok sıcak, bu yüzden beklediğim zamanlama çıkmadı, galiba sıcaklık etkiledi ama sıralamadan memnunum. 45. Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nda hem takım olarak hem de ferdi şampiyonluk hedefliyoruz" dedi. PTT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, yarışmanın sıradan bir yürüyüşten ibaret olmadığını belirterek, "Bu yarışma, Türkiye'nin dört bir köşesindeki postacı kardeşlerimizin bir araya gelmesi, gönüllerini birleştirme yarışmasıdır. Toplumumuzdaki güzellikleri, sıkıntıları, zorlukları birbirleriyle kaynaştırma yarışmasıdır" diye konuştu.

TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEL

TORBALI Kaymakamı Aydın Memük ve Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de yarışmacılara başarı dileklerini iletti. Yarışmada erkeklerde ilk 10'a, kadınlarda da ilk 6'ya giren sporcular Ankara'da kampa alınacak. Kamp sonunda yapılacak seçmelerde belirlenecek 5 erkek ve 3 kadın yarışmacı, bu yıl 45'incisi düzenlenecek Balkan Ülkeleri Posta Dağıtıcıları Yürüyüş Yarışması'nda Türkiye'yi temsil edecek.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.