Damatsız düğün!

Damatsız düğün!

Darbe girişimleri nedeniyle kamu kurum ve kuruluşlardaki izinler iptal edildi. Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı Ayrancılar Karakol’unda görev yapan Jandarma Personeli Halil Yıldız, 24 Temmuz tarihindeki düğüne katılamadı. Düğün damatsız gerçekleşti

15 Temmuz Cuma gecesi yaşanan darbe girişimi ülkede şok etkisi yaratmıştı. Kamu kurum ve kuruluşlarındaki izinlerin iptal olması üzerine, Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı Ayrancılar Karakol’unda yaklaşık 3 yıldır görev yapan Jandarma personeli Halil Yılız, Balıkesir’deki kendi düğününe katılamadı. İzinlerin iptal olmasıyla görevine devam eden Yıldız, eşi Hülya Atik ise düğüne damatsız çıktı.

VATAN MİLLET TEK YÜREK

DARBE, halkın sokağa çıkmasıyla engellendi. 12 gün önce yaşanan girişimler sonrasında kamu kurum ve kuruluşlardaki izinlerin iptal oldu. İzinde olan personeller ise görevlerine geri döndü. 24 Temmuz tarihinde düğüne katılması beklenen fakat izinlerin iptal olmasıyla Jandarma personeli Halil Yıldız, Balıkesir’in Bandırma ilçesinde düzenlenen düğününe katılamadı. Düğünde gelin Hülya Atik ise damadın katılmamasından dolayı gelinlik giymedi. Duruma çok üzüle gelin, “Düğün tarihimiz daha önceden belirlenmişti. Eşim ülkemizin içinde bulunduğu durum nedeniyle vatanı ve milleti için görevinin başında bulunuyor. En mutlu günümüzde yanımda değil ama vatan millet tek yürek. Beni yalnız bırakmayan yakınlarımıza ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi. 

Amede ALPAGUT

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.