NÖBETİN KAHRAMANLARI KADINLAR!

Torbalı halkı gece yarısına kadar Belediye Meydanı’nda nöbet tutuyor. İlk günden bu yana vatandaş meydanları doldururken Torbalılı Milletvekili Atilla Kaya,AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, STK temsilcileri, Daire Müdürleri de halkın yanında yer alıyor

DARBE girişiminin ardından demokrasi nöbeti için meydanlara inen Torbalı halkı nöbette 12. geceyi tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleri ile ellerine bayraklarını alarak sokaklara inen Torbalı halkı gece yarısına kadar Belediye Meydanı’nda nöbet tutuyor. İlk günden bu yana vatandaş meydanları doldururken Torbalılı Milletvekili Atilla Kaya,AK Parti İlçe Başkanı Hasan Akbıyık, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, STK temsilcileri, Daire Müdürleri de halkın yanında yer alıyor. Darbe karşıtı sloganların atıldığı demokrasi nöbetinde Kur’an-ı Kerim tilaveti okunuyor. Meydanları dolduran kalabalığa siyasiler hitap ediyor.

BELEDİYE VATANDAŞI YALNIZ BIRAKMIYOR

15 TEMMUZ’DA gerçekleştirilen darbe girişimine karşı binlerce vatandaşın katıldığı demokrasi nöbeti Torbalı’daki Atatürk Meydanı’nda devam ediyor. Torbalı’da her akşam saat 20.30’da başlayan demokrasi nöbeti sabah saatlerine kadar sürüyor. Torbalı Belediyesi’nin Atatürk Meydanı’nda kurduğu platformda müzik yayını, slayt gösterileri ve çeşitli konuşmalar yapılıyor, şiirler okunuyor. Belediye ekipleri tarafından meydanda toplanan vatandaşlara su ve meşrubat ikramı yapılıyor. Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez de vatandaşlarla birlikte demokrasi nöbeti tutuyor. Zaman zaman kürsüye çıkıp alanda toplanan vatandaşlara hitap eden Başkan Görmez, sık sık demokrasi kahramanlarına vurgu yapıyor.

“KADINLARIMIZIN KAHRAMANLIĞI UNUTULMAZ”

15 TEMMUZ gecesi demokrasiye sahip çıkma iradesi gösteren halkın Türkiye’de bir tarih yazdığına değinen Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Vatanımıza sahip çıkacağız, demokrasimize sahip çıkacağız. Bunların kökü tamamen kazınana kadar bu meydanlarda olacağız. Torbalı’da demokrasiye sahip çıkmak adına her akşam bu meydanı dolduran binlerce hemşerime teşekkür ediyorum ve sizlerle gurur duyduğumu bilmenizi istiyorum. Kadınlarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Kadınlarımızın bu darbe teşebbüsünün akim kalmasında gösterdikleri özveri ve cesaret meydanlara da yansımış bulunuyor. Allah hepsinden razı olsun”dedi.

SAADET PARTİSİ İLÇE BAŞKANI KATILDI

TORBALI’DAKİ demokrasi nöbetinde birçok siyasi partiye üye vatandaş meydanlardaki yerini alıyor. Kadın-erkek, genç-yaşlı demeden devam eden demokrasi nöbeti kimi zaman günün ilk ışıklarına kadar devam ediyor. Önceki gece yapılan nöbette Saadet Partisi İlçe Başkanı Ali Sabancı'da yer aldı. Sabancı sahneye çıkarak birde konuşma yaptı. Sabancı, "Darbe girişimini şiddetle telin ediyoruz. Bu kabul edilemez bir durumdur. Özel Harekat Daire Başkanlığı bombalanıyor, sivil halkın üzerine tanklar sürülüyor... Bunlar kabul edilemez. Rabbim bu milleti, bir daha böyle bir girişimle karşılaştırmasın. İnşallah karşılaşmayacaktır da. Olanda hayır vardır. Bu durum Silahlı Kuvvetlerin içindeki çürük elmaların ayıklanmasına vesile olur. Ama ne olursa olsun şehitlerimiz, yaralılarımız var. Bunlar kanayan yaramız, sızlayan kalbimizdir. Saadet Partisi olarak da 15 şehidimiz var.Bu vesileyle, milli iradenin yanında olduğumuzu gösterdik. Darbeyi telin eden, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan insanlar orada toplamıştı. Bu önemli bir gösterge. Hepsine teşekkür ediyor ve tebriklerimi sunuyorum" dedi. KEMAL COŞAR 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.