Hakkını bize helal et ŞEHİD’im

Torbalı’nın şehit evladı dün binlerce kişi tarafından son yolculuğuna uğurlandı. 23 yaşındaki Uzman Çavuş Mustafa Eser’in askeri töreni Mümin Mescit Camiinde gerçekleşti

DİYARBAKIR'IN Lice İlçesi Abalı ile Tapantepe arasında bulunan askeri üs bölgesine bir grup PKK'lı teröristin roketatar ve otomatik silahlarla saldırısında Torbalılı Uzman Onbaşı Mustafa Eser de şehit oldu. Diyarbakır'daki törenden sonra şehit asker Mustafa Eser'in cenazesi, havayoluyla memleketi Torbalı’ya gönderildi. İlçede de ilk olarak annesinin evinin önünden geçirildi. Şehit askerin cenazesi, burada dualarla karşılandı. Eşinin 10 yıl önce kendisinden ayrılmasından sonra, çocuklarını balık fabrikasında çalışıp büyüten anne Türkan Kalka (40), oğlunun tabutunun başından bir an olsun ayrılmadı. Güçlükle ayakta duran anne Türkan Kalka, sık sık oğlunun tabutunu elleriyle okşadı. Acılı aileyi, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır da yalnız bırakmadı. Evin önündeki törenden sonra şehit askerin cenazesi, tören için Mümin Mescid Camisi'ne götürüldü.

CENAZE TÖRENİ SOKAKLARA TAŞTI

HACI Mümin Mesci Camisi'ndeki cenaze törenine, 23 yaşında şehit düşen Eser'in ailesi ve yakınları ile Vali Erol Ayyıldız, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, Foça Dağ ve Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Selim Okyar, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Hasan Koçyiğit, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Tacettin Bayır ve çok sayıda vatandaş katılı. Cenaze töreni sokaklarda kılındı. Şehide son yolculukta ise göz yaşlar tutulamadı. Cenaze Torbalı Mezarlığına defnedildi.

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.