Belediye’den toplu açılış

Belediye’den toplu açılış

Torbalı'da Belediye yeni parklar, sosyal yaşam alanları, altyapı yatırımları için seferber oldu. Dün gerçekleştirilen toplu açılış töreniyle 27 ayrı çocuk parkı ve fitness alanı hizmete girdi. Düzenlenen törene çok sayıda vatandaş da büyük ilgi gösterdi

SANAYİ ve tarım sektöründeki hızlı gelişmeyle birlikte nüfusu 170 bini aşan Torbalı'da Belediye yeni parklar, sosyal yaşam alanları, altyapı yatırımları için seferber oldu. Dün gerçekleştirilen toplu açılış töreniyle 27 ayrı çocuk parkı ve fitness alanı hizmete girdi. Açılışa Torbalı'nın Milletvekili Atilla Kaya, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, Torbalı Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, Ziraat Odası Başkanı Yılmaz Girgin, Ticaret Odası Meclis Başkanı Erkan Aksoy başta olmak üzere birçok kurum ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı. Düzenlenen törene çok sayıda vatandaş da büyük ilgi gösterdi. 

'YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTECEK PROJELER YAPACAĞIZ'

DÜZENLENEN açılış töreninde konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı'ya kazandıracakları yeni hizmetleri ve şu ana kadar yaptıklarını kısa bir özet halinde vatandaş ile paylaştı. Görmez “  Genç nüfusumuz oldukça yüksek. Çocuklarımıza eğitim alanında ciddi yatırımlar yaptık.  Okullaşma oranında önemli mesafeler kaydettik. Aynı duyarlılığı parklar, sosyal yaşam alanları için de gösteriyoruz.  27 ayrı çocuk parkıyla fitness alanı bugün hizmete giriyor. Çevreye dair çok büyük projelerimiz var.  Sadece çocuklar değil ilçede yaşayan her vatandaşımızın yaşam kalitesini artırmak adına bir dizi sosyal projelerimiz devam ediyor. Bir taraftan yeni parklar yaparken,  öte yandan da eski parkları yenilemeye devam ediyoruz.” şeklinde konuştu.

KAYA: 'TORBALI'YA HİZMET YAĞACAK'

BAŞKAN Görmez'in ardından kürsüye çıkan Torbalı'nın Milletvekili Atilla Kaya, "Torbalı bize güç verdi. Bizi en iyi yerlere getirerek omuzlarımıza sorumluluk yükledi. Bizde bu sorumluğa karşılık gece gündüz çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bundan sonra bize yatmak, iş yapmamak haram. Torbalı'ya hizmet yağdıracağız. İlçemiz bölgenin en büyüğü. Adına yakışır bir şekilde hizmet alacak. Bugüne kadar kendi iç çatışmalarımızdan hep hizmetleri kaçırdık. Ancak yerelde de genelde de iktidarız artık. El birliği ile ilçemize hizmet kazandırmak için çalışacağız" dedi.

AÇILAN PARKLARDA HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

23 AYRI çocuk parkı ve fitnes alanı açılışının yapıldığı Alpkent Mahallesi’ndeki oyun parkı 3 bin 200 metrekarelik arsa üzerinde yapıldı. Oturma-dinlenme alanlarının yanı sıra yürüyüş parkurunun, spor alanlarının bulunduğu parkta, çocukların doyasıya eğlenmesi için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Park, bu haliyle ilçedeki en büyük çocuk oyun parkı olma özelliğini koruyor. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.