Dükkan kiraları merkezi geçti

Dükkan kiraları merkezi geçti

Yaklaşık 100 müteahhidin her yıl yüzlerce yeni konut inşa ettiği Ayrancılar’da, dev markalar da yatırımlarını buraya kaydırmış durumda. Son 5 yılda yüzde 100 konut artışının yaşandığı Ayrancılar’da dükkan kiraları 10 bin liraya varan rakamlara ulaştı

İLÇE merkezine oranla daha büyük bir gelişim sergileyen Ayrancılar,  son yıllarda gelişim düzeyinde sınır tanımıyor. Üç mahalleden oluşan 30 bini aşan nüfusa sahip Ayrancılar, huzurlu yaşamı, gelişmiş iş imkanları ve İzmir ile Torbalı’ya eşit mesafede olmasıyla cazibe merkezi haline geldi. Yaklaşık 100 müteahhidin her yıl yüzlerce yeni konut inşa ettiği Ayrancılar’da, dev markalar da yatırımlarını buraya kaydırmış durumda. Son 5 yılda yüzde 100 konut artışının yaşandığı Ayrancılar’da ticari işletmelerinde sayısı artarken, birçok yatırımcının adresi oluyor. Bölgedeki konut artışı ile birlikte gelen ticari cazibe dükkân kiralarını da arttırdı. İzmir – Aydın Karayolu üzerindeki dükkân kiraları aylık 3 bin lira ile 10 bin lira arasında değişen meblağları buldu.

 İZMİR AYDIN ASFALTI FAKTÖRÜ

 İNŞAAT sektörünün gelişmesi ve adeta göç akınının başlamasıyla Ayrancılar, müteahhit cenneti haline geldi. Daha önceki yıllara konut fiyatları oldukça artmış durumda. Bir zamanlar Ayrancılar’da Torbalı’nın yarı fiyatına, evler bulunurken simdi evlerin fiyatı ilçeyle eşit duruma geldi. Konut fiyatlarının artması kiralarında artmasına neden oldu. Gerek İzmir – Aydın Karayolu’nda olması nedeniyle geçiş güzergâhı olması, gerekse bölgenin gelişmişliği nedeniyle dükkan kiraları 3 bin lira ile 10 bin lira arasında değişmeye başladı. 10 Bin liraya ikinci el bir otomobil rahatlıkla satın alınabiliyor.

 MODERN YAPILAR

 ÇEVRESİNDEKİ sanayi bölgelerinin artması, İnşaat sektörünün gelişmesi ve İzmir’e ulaşım kolaylığı nedeniyle Ayrancılar adeta yeniden şekillendi. Modern bir kent yapısına sahip olması ve sürekli göç alması, Ayrancıları ticari açıdan da cazibe merkezi haline getirdi. Konut fiyatları ile birlikte dükkan kiraları da arttı. Özellikle karayolu üzerindeki dükkanların kiraları el yakıyor. 3 bin liradan başlayan dükkan kiraları 10 bin liraya kadar çıkabiliyor. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.