Kariyer günleri renkli başladı

Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, ilçede bulunan liseler ve ticari firmalar BKM’nin bahçesine stant kurarak tanıtım yaptılar. İki farklı bölümde yapılan sergide oldukça keyifli dakikalar yaşandı.

TORBALI’DA adeta bir festival havası yaşandı. Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte, ilçede bulunan liseler ve ticari firmalar BKM’nin bahçesine stant kurarak tanıtım yaptılar. İki farklı bölümde yapılan sergide oldukça keyifli dakikalar yaşandı. Sergi öncesi açılış kurdelesi Torbalı Kaymakamı Aydın Memük, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, İzmir Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Mustafa Şimşek, Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun ve Pehlivanoğlu Şirketler Grubunun sahibi Hanif Pehlivanoğlu tarafından kesildi.

 46 FABRİKA STANT AÇTI

 DÜN Torbalı Belediye Kültür Merkezi’nde düzenlenen festivalde renkli dakikalar yaşandı. Düzenlenen festivale öğrencilerin yanı sıra ilçe bürokratları ve STK müdürleri katılım gösterdi. Festivalde bir konuşma yapan İzmir Çalışma ve İş Kurumu Torbalı Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Şimşek, “Burada tek düşüncemiz fabrikalara kalifiyeli elamanlar yetiştirmek. Bunun için mücadele ediyoruz. Bugün burada İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber ortaklaşa yapılan bu festivalde Torbalı’dan yaklaşık 46 fabrika temsilcileri ve okullarımızın stantları bulunuyor. Bu tür organizasyonları daha sık olarak yaparak ilçede fark yaratacağız” ifadelerini kullandı.

 GENÇ NÜFUSA SAHİP ÇIKTI

 FESTİVALDE bir başka konuşma yapan isim ise Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun oldu. Tosun konuşmasın şu ifadelere yer verdi. “Ülkemiz büyük bir genç nüfusa sahip. Özellikle uzun yıllar eğitimin içerisine olan biri olarak mesleki eğitime çok büyük önem veriyoruz. Örneğin liseyi okuyacak olan gençlerin %65, %70’inin meslek liselerine yönelmelerini istiyoruz. Avrupa da zaten lise okuyan gençlerin %70’i mesleki eğitim görüyor. Kendi ülkemizde de öğrencilerimizin mesleki alanda eğitim görmelerini istiyoruz. Bunun için gerek İŞKUR gerek Ticaret Odası gerekse Torbalı Belediyesi ile iş birliği içindeyiz. Burada okuyan çocuklarımızın kalifiyeli birer eleman olabilmeleri için mesleki eğitimlerini tamamlamaları gerekiyor. Burada bugün 46 fabrikamızın üç gün boyunca, festival kapsamında çalışmaları devam edecek”  HABER YAŞAR CEYLAN FOTOĞRAFLAR /KAYAHAN KAZICI

 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.