Uzun İnce Bir Yoldayız

Uzun İnce Bir Yoldayız

TORBALI’NIN en uç kısımdaki mahallelerinden biri olan Demirci Mahallesi’nden Buca’ya hem ESHOT hattı hem de özel dolmuş hattı var.

TORBALI’NIN en uç kısımdaki mahallelerinden biri olan Demirci Mahallesi’nden Buca’ya hem ESHOT hattı hem de özel dolmuş hattı var. Ancak Torbalı’ya bağlı olan Demirci’den Torbalı’ya toplu ulaşım aracı yok. Vatandaşlar  Buca dolmuşu ile Yeşilköy’e gelip oradan da Torbalı-İzmir dolmuşuna binmek zorunda kalıyor. Vatandaşlar tam anlamıyla kısacık yolları uzun uzun gidiyor.

2 AKTARMA

Torbalı’nın Demirci Mahallesi’nden Buca’ya ulaşımın olması ancak Torbalı’ya olmaması vatandaşları çileden çıkartıyor. Yıllardır Torbalı’ya ulaşım araçları olmadığı için alışveriş yapmaya dahi Buca’ya giden ve bu duruma alışan Demirci sakinleri, resmi işlerinde ise Torbalı’ya gelmek durumunda kalıyorlar. Demircililer için çile, kaymakamlık, belediye, hastane, nüfus müdürlüğü, tapu müdürlüğü ve vergi dairesi gibi kurumlarda işleri olduğu zaman başlıyor. Kendi aracı olmayan vatandaşlar önce Buca dolmuşu ile Yeşilköy’e gidip oradan da Torbalı – İzmir dolmuşuna biniyorlar. Bu durum Demirci sakinleri için hem maddi hem de zaman kaybına neden oluyor.

“YA OTOBÜS VERİN YA  DA BUCA’YA BAĞLAYIN”

TÜM başvurularına rağmen yıllardır toplu taşıma aracına kavuşamayan Demirci sakinleri’nin talebi, ya Torbalı’ya otobüs seferleri başlatılması ya da Demirci’nin Buca’ya bağlanması. Mahalle sakinlerinin hislerine tercüman olan Tolga Muğlalı isimli vatandaş, “Buca’ya hem otobüs hem dolmuş seferleri var ancak Torbalı’ya bağlı olmamıza rağmen Torbalı’ya yok. Bu duruma alıştık alışveriş ve pazar için bile Buca’ya gidiyoruz. Ancak resmi işlerimiz olduğunda sorun başlıyor. Resmi olarak Torbalı’ya bağlı olsak ta fiilen bağlı değiliz. Yetkililerden ricamız ya bu duruma son versinler yada bizi Buca’ya bağlasınlar” dedi. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.