Meydanda kitap okudular

Kütüphane Haftası, öğrenci, öğretmen ve kurum amirlerinin katılımlarıyla düzenlenen etkinlikler ile anıldı. Bu sene 53. yılı olan Kütüphane Haftası’nda her sene düzenlenen meydanlarda kitap okuma etkinliği bu senede programda yerini aldı.

KÜTÜPHANE Haftası’nın 53. yılı dün sabah saat 10.30’da İlçe Kütüphane Binasında Kaymakam Kadir Sertel Otcu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’un katılımıyla anıldı. Kaymakam Kadir Sertel Otcu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun İlçe Kütüphanesi’ne gezdi ve içeride bulunan öğrenciler ile sohbet etti. Kütüphaneye üye olarak 1 yılda en çok kitap okuyan ilk üç üyeye Kaymakam Kadir Sertel Otcu, tarafından satranç takımı hediye edildi. 1 yılda 122 kitap okuyan, Taha Can Evcil birinci oldu. Hediyelerin takdim edilmesinin ardından Kütüphane Binası’nın önünde toplanan 7 Eylül Anadolu Lisesi, Torbalı Atatürk Anadolu Lisesi, Torbalı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğrencileri 150 kişilik bir topluluk oluşturarak pankart ve Kütüphane Haftası baskılı şapka ve tişörtler giyerek kortej oluşturdu. Öğrenciler tarafından oluşturulan yürüyüşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun’da katıldı. 150 kişilik topluluk kortej halinde Kütüphane binasının önünden Belediye Meydanı’nın önüne kadar yürüdü.

KÜTÜPHANE HAFTASI 53. YILINDA

BELEDİYE Meydanı’nda ki banklara oturarak kitap okuma etkinliği gerçekleştirilen öğrencilere İlçe Milli Eğitim Müdürü ve öğretmenlerde eşlik etti. Saat 11.00’de başlayan etkinlik 1 saat sürdü. Programın sonunda etkinliğe Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’de dahil oldu. Belediye Meydanı’na gelerek öğrencileri tebrik eden Görmez, çocuklarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Belediye Meydanı’nda kitap okuma etkinliğine hikaye yazarı Hüseyin Yurttaş’ta katıldı. Yurttaş çocuklara kitap imzalayarak fotoğraf çektirdi. Yasin TEKİN

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.