Bunlar ‘Hayır’ değil, ‘Şer’ platformu

Kendini kamuoyuna MHP’li olarak lanse eden bazı kimselerin, bulundukları ortamlarda farklı odaklara hizmet ettiğini belirten MHP Torbalı İlçe Başkanı Muhammet Oral, kurulan platformun ‘Hayır’ değil, ‘Şer’ platformu olduğunu söyledi

HAYIR Platformunda yer alan Yurdadoğ Mutlu’nun MHP’nin adını kullanarak CHP’li ve HDP’lilerle aynı safta yer aldığını belirten Oral, “Söz konusu şahıs MHP’den resmi olarak ihraç edilmiş, fikir ve duygu olarak da bağları tamamen kopmuştur. Bu kişinin eylem ve söylemleri hiçbir şekilde MHP’yi bağlamaz. Şunu herkes iyi bilsin ki MHP Teşkilatları liderimiz Devlet Bahçeli ile beraber büyük bir kararlılık ve inançla Evet mührünü vuracaktır” dedi.

“YURDADOĞ MUTLU CHP HİMAYESİNE GİRMİŞ”

YURDADOĞ Mutlu’nun CHP himayesine girdiğini belirten MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, “MHP’li rolü yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalışan bu kişinin CHP himayesine girdiği, Övünç Demir’in himayesine girdiği, HDP’lilerle de aynı safta olduğu apaçık ortadadır. Ülkücüler ve milliyetçiler, bölücülerin ve teröristlerin ortak noktada buluştuğu yerlerde olmazlar. Referandumda Hayır oyu verecek olan vatandaşlarımızın başımızın üstünde yeri vardır ancak partimizin adını kullanarak, siyasi oluşumlarda yer alanların MHP’li olmadığını, ülkücü olmadığını kamuoyuna duyurmak istiyoruz” dedi.

HEM MUTLU’YU HEM VURUR’U TOPA TUTTU

BÜTÜN terör örgütlerinin Hayır kampanyası yaptığını hatırlatan Oral, “Ülkücüyüm, milliyetçiyim diyenler terör örgütleri ile aynı safta yer alabilirler mi” dedi. MHP İlçe Başkanı Muhammet Oral, MHP’li meclis üyesi Mehmet Vurur’un da Hayır kampanyasına destek verdiğini belirterek, “MHP kimliği altında görev yapacaksın, sonra da meydan meydan dolaşıp teröristlerle, bölücülerle aynı amaca hizmet edeceksin. Buna asla müsaade edemeyiz. Partimizi karanlık ellere teslim etmeyeceğiz. Söz konusu kişilerin kimlere ve hangi emellere hizmet ettiği ortadadır” dedi.

“BİZ AK PARTİ İLE YÜRÜRÜZ, SİZ DE HDP İLE YÜRÜYÜN”

REFERANDUMDA ülkemizin milli birliği ve dirliği için, güçlü bir Türkiye için Evet oyu kullanacaklarını belirten Oral, “Biz Torbalı’da da, Türkiye’de de AK Partililerle aynı yolda yürürüz, peki sizler HDP ile aynı yolda yürümeyi kendinize yedirebiliyor musunuz? Bugüne kadar yüzlerinize taktığınız sahte ülkücü maskesi artık düştü, Torbalı halkı gerçek yüzünüzü gördü” dedi.

KİME HİZMET ETTİĞİNİZ BELLİ DEĞİL

ÖVÜNÇ Demir, İbrahim Demir ve Yurdadoğ Mutlu’nun başını çektiği Hayır platformuna sert sözlerle yüklenen Oral, “Bu ülkeyi sevdiğiniz için Hayır oyu vereceğinizi söylüyorsunuz. Sizinle birlikte PKK da hayır oyu veriyor, FETÖ de hayır oyu veriyor, Avrupalı devletler de hayır oyu veriyor, onlar da mı bu ülkeyi sevdikleri için hayır oyu veriyorlar? Bırakın bu işleri, kime hizmet ettiğiniz belli değil” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.