Görmez, o iddialara belgelerle sert çıktı/ “Karalamayı yapanlar, namert oğlu namerttir”

Görmez, o iddialara belgelerle sert çıktı/ “Karalamayı yapanlar, namert oğlu namerttir”

Torbalı Belediye Meclisi dün saat 15:00’da belediyedeki konferans salonunda toplandı. Revizyon kapsamında planda görünmeyen benzinliklerle ilgili Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in üzerine atılan iddialar, karalama kampanyası olarak nitelendirildi

TORBALI Belediye Meclisi dün saat 15:00’da Belediye binasındaki konferans salonunda toplandı. Meclis toplantısının gündemini en çok oyalayan konu Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı revizyon ile benzinliklerin yapılan planda görünmemesi oldu. Gündemin üzerinde yoğunlaşıldığı konu yapılan revizyon ile gerçekleşecek değişikliklerdeki Torbalı Belediyesi’nce uygun bulunmayan haller için 28 maddelik itiraz metni oldu. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığı belirtilen revizyon sonrasında benzinliklerin yeni planda ticarethane olarak görüldüğünü açıklayan Adnan Yaşar Görmez, “Bu iddialar ile bizleri töhmet altında bırakmak istediler” dedi.

“2012 YILINDA REVİZYON YAPILDI”

Revizyon çalışmasının ticarethaneye dönüştürülmesini kapsayan kısımla ilgili açıklamada bulunan Görmez, “Bize bu şekilde bir provokasyon düzenlendi. Bu provokasyon planlandığı gibi olmadı ve geri tepti. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2012 yılında bu alanda revizyonu var. Şu an ki 8 benzinlikten yalnızca 2’si duruyor. Diğerleri ticari alan olarak görünüyor. Benim de belediye meclis üyesi olduğum dönemde gündeme gelen bu revizyona karşı çıkmıştım. Şu anda Torbalı Belediyesi olarak bu revizyon kapsamında ilçenin faydasına ters düşecek değişikliklere karşı 28 maddelik itiraz metni bulunmaktadır. Bu itirazlar arasında benzinliklerin ticarethaneye dönüştürülmesi ile ilgili olan kısım önemlidir” şeklinde konuştu.

“KARALAMAYI YAPAN VE YAYINLAYAN…”

Benzinliklerle ilgili revizyonun kendisiyle ilgisinin olmadığını elindeki belgelerle açıklayan Adnan Yaşar Görmez, aleyhinde iddiada bulunanlara ve internet sitesinde bu iddiaları yayınlayanlara sert yüklendi. Belediye Başkanı Görmez, “Bu revizyon ile gündeme bir karalama kampanyası düşmüştür. Bu karalamayı yapan da sitede yayınlayan da namert oğlu namerttir. Konuyu yargıya taşıdık. Hukuki mücadelemizi başlattık. Bu konuda benzinlikçi arkadaşlarla da konuştum. Kendileri de bana teşekkür ettiler. Biz itirazımızı yaptık ve yanlışların düzeltilmesi için elimizde imkan var” diye konuştu. BURAK AKTAŞ

 

 

 

 

Kipa ne olacak?

Kemalpaşa Kavşağı’ndaki Kipa alışveriş merkezinin bulunduğu arazide imar planında hatalar bulunduğu mecliste konuşulan en önemli maddelerden birisi oldu. Meclis toplantısında Kipa alışveriş merkezine Çarşamba gününe kadar zaman tanındığı ifade edildi. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Bu durumun düzeltilmesi için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.