Gençler, bayramını kutladı

Torbalı’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, törenle kutlandı. Çelenk sunma töreni şenlik havasında gerçekleştirildi. Çelenk sunulması ardından 1 dakikalık saygı duruşuyla birlikte İstiklal Marşı okundu.

TORBALI’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, törenle kutlandı. Şenlik havasında geçen çelenk sunma törenin genç lise öğrencileri şiirler okudu. Önce çelenk sunulması ardından 1 dakikalık saygı duruşu ile birlikte İstiklal Marşı okundu. Ön protokolde Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Torbalı Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Sever, bulundu. Torbalı İlçe Jandarma Komutanlığı’nın katılım göstermesinin yanı sıra siyasi partiler de törene katıldı. AK Parti, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ilçe başkanları ve temsilcileri de oradaydı. Sivil Toplum Kuruluşlarından Atatürkçü Düşünce Derneği ve Torbalı Yardım Severler Derneği’de törene katıldı. Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün çelenk sunması ardından törenin tamamlanmasıyla birlikte Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi, Atatürkü Düşünce Derneği ve Torbalı Yardım Severler Derneği, Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı.

“GENÇLER SİZLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞMEKTEDİR”

Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hüseyin Ökmen, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında Gençlere seslenen Hüseyin Ökmen, “Sevgili Gençler, Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız millet iradesidir. Bunun yaşatılması için, hepimize ve özellikle de sizlere büyük görevler düşmektedir. Binlerce şehit vererek sıkıntı ve yokluk içinde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, sizlere emanettir. Bu değerli emaneti korumak ve gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak, en başta gelen görev ve sorumluluğunuzdur. Yakın bir gelecekte ülke yönetiminde söz sahibi olacak ve Türkiye Cumhuriyeti’ni omuzlarınızda yükselteceksiniz. Ülkemizi Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği çağdaş medeniyetler seviyesine sizler taşıyacaksınız” şeklinde konuştu.

ŞİİRLER OKUNDU, ZEYBEK OYNANDI

19 Mayıs kapsamında çelenk törenini Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Edebiyat Öğretmenlerinden Fatih Yavuz, sunum konuşmasını gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden ‘O geliyor’ şiirini Hatıra Çatlak, ‘Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni Koray Demir, ‘Gençliğin Ata’ya Cevabı’nı Umut Özlü, okul arkadaşlarıyla okudu. Konuşma şiirlerin ardından Torbalı Belediyesi’nin Halk Oyunları Eğitmeni Mustafa Çiğdem, yaptığı zeybek gösterisi büyük beğeni topladı. İstiklal Marşı Torbalı Belediyesi’nin bando takımı eşliğinde okundu. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.