Halk eğitim merkezi’nden çifte açılış

Halk eğitim merkezi’nden çifte açılış

Halk Eğitim Merkezi çifte açılışa imza attı. Hem yeni hizmet binasını, hem de kurs gören vatandaşların bir yıllık çalışmalarını yıl sonu sergisi düzenleyerek görücüye çıkarttı. Torbalı protokolü ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile gerçekleştirilen açılış renkli görüntülere sahne oldu

Eğitim öğretim sezonunun sonuna yaklaştıkça resmi kurum ve kuruluşlarda yıl sonu etkinliklerini gerçekleştirmeye devam ediyor. İlçe de mesleki eğitim adına vatandaşlara birçok alanda hizmet veren Halk Eğitim Merkezi dün yeni açılan hizmet binasında yıl sonu sergisi etkinliği düzenledi. Kurs gören vatandaşlar ve ilçe halkının yoğun katılımı ile gerçekleştirilen yıl sonu sergisinde kursiyerlerin dönem boyunca yapmış oldukları tasarımlar sergilendi.

PROTOKOL TAM KADRO KATILDI

Dün saat 11.00’de yeni hizmet binasına kavuşan Halk Eğitim Merkezi’nin hem açılışı hem de yıl sonu sergisi etkinliği düzenlendi. Halk Eğitim Merkezi idarecilerinin düzenlemiş olduğu etkinliği İlçe Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkan Yardımcı Turgut Buluş, İlçe  Emniyet Müdürü Özer Yılmaz, İlçe Jandarma Komutanı İlker Güleryüz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, şube müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programa geçtiğimiz günlerde helikopter kazası sonucu hayatını kaybeden şehitlerimiz için 1 dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile başlandı.

ÇALIŞMALAR YAKINDAN İNCELENDİ

Halk Eğitim Merkezi’ndeki çalışmalar ve programın faaliyeti ile ilgili açıklamaları yapmak üzere İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdiresi Emine Çobanoğlu konuşma yaptı. Çobanoğlu, “ Yeni hizmet binası ile daha kaliteli daha kapsamlı ve daha konforlu bir binada vatandaşlarımıza hizmet edebilmek için proje hazırlayan, onaylayan ve kurumumuzu destekleyen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Programın devamında Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu’da yıl sonu sergisinin açılışını yapmadan önce yeni hizmet binası ve kurslar ile ilgili düşüncelerini davetlilerle paylaştı. Otcu, “ Devletimizin sağlamış olanaklar ile halkımıza en güzel şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz. İlçemizde bulunan Halk Eğitim Merkezi’de gelece dönük bir yatırım projesidir. Halkımız buradan öğrenecekleri bilgiler ile kendini güncelleyerek gelişen dünyaya ayak uyduruyor. Bizde bu gelişmelerin sağlanması için bu anlamlı projelere destek oluyoruz” şeklinde konuştu.

TASARIMLAR BEĞENİ TOPLADI

Yeni hizmet binası ve yıl sonu sergisinin açılışını yapmak üzere kursiyerler ve protokol tarafından kurdele kesildi. Sergide kurs gören vatandaşların dönem boyunca yaptıkları çalışmalar yakından incelendi. Çalışmalar ile ilgili kurum müdiresi Emine Çobanoğlu protokol üyelerine bilgi verdi. Yasin TEKİN

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.