Torbalı’nın adını TRT’den duyurdu

Torbalı’nın adını TRT’den duyurdu

Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Mehmet Bozkurt(18), daha önce İl Ezan Okuma Yarışması’nda birincilik almıştı. Bozkurt, TRT’nin yayınlamış olduğu Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda 3 bin kişi arasından seçilerek İstanbul’daki stüdyoda güzel sesiyle Fussilet Suresi’nin 30-36. ayetlerini seslendirdi.

TRT’nin Kur’an- Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’nda Torbalı Anadolu İmam Hatip Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Mehmet Bozkurt(18), güzel sesiyle 3 bin kişi arasından seçilerek İstanbul’daki stüdyoya çağırıldı. 3 bin kişiden seçilen 120 kişi arasına güzel sesiyle girmeyi başaran Bozkurt, programın 21. Bölümü’nde Fussilet Suresi’nin 30-36. ayetlerini okudu. Çoğunlukla müezzin, cami hocalarının katıldığı programa öğrenci olarak katılan Mehmet Bozkurt hakkında İslamiyet için örnek bir genç olduğu yorumları yapıldı.

İZMİR’DE DE BİRİNCİ OLMUŞTU

Bozkurt, yarışmada 4. olmasına rağmen İzmir’de Ezan Okuma Yarışması’nda birinciliği hak etmişti. İzmir genelinde 2016 yılında Din Öğretim Genel Müdürlüğü yönetiminde gerçekleştirilen İmam Hatip Liseleri arası Ezan Okuma Yarışması’nda Bozkurt, Torbalı’ya gurur yaşatmıştı. Mehmet Bozkurt’un güzel sesini güzel işlerde kullanması hakkında okul yönetimi, öğrencisinin her zaman başarılı olması için yanında olacağını ifade etti.. Okul Yönetimi, “Öğrencimizin bu başarısıyla gurur duymaktayız. Kendisini yetiştirmesi için her zaman yanında olacağız. Torbalı’daki gençlerimizin kendilerini bu yönde geliştirmelerinden dolayı çok memnunuz” dedi.

“O ATMOSFERİ HERKES YAŞAMALI”

TRT tarafından gerçekleştirilen yarışmada heyecanlandığını ifade eden Mehmet Bozkurt, atmosferin çok güzel olduğunu ve herkesin yaşaması gerektiğini sözlerine ekledi. Kur’an-ı Kerim okumanın çok güzel bir his olduğunu belirten Mehmet Bozkurt, “Kur’an-ı Kerim’i okumak çok güzel bir his. TRT’nin yönetiminde gerçekleştirilen programa katılmaktan mutluluk duydum. O atmosferi herkesin tatması gerekli. Böyle bir yarışma programında ilk kez Kur’an-ı Kerim, okudum. Dolayısıyla tam istediğim gibi seslendiremedim. Kısmet böyleymiş. Nasipse kendimi daha da geliştirmeye çalışacağım” şeklinde konuştu. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.