Şampiyon bize konuştu

Torbalı ve İzmir genelinin en iyi türban tasarımcısı olan Serap Ateş Kahveci, gazetemiz aracılığı ile başarı hikayesini anlattı ve gelinlere tavsiyelerde bulundu

TORBALI’DA 3 yıldır faaliyet gösteren Serap Kuaför sahibi Serap Ateş Kahveci, geçtiğimiz günlerde Antalya’da düzenlenen Türkiye Türban Tasarım Yarışması’na katıldı. Torbalı’dan sadece Kahveci’nin katılım sağladığı yarışmaya Birçok yarışmacı katılım sağladı. Türkiye çapında düzenlenen yarışma büyük bir çekişmeye sahne oldu. 20 farklı şehirden alanlarında uzmanlaşmış kuaförlerin katıldığı yarışma ayrıca jüri üyeleri ile de dikkat çekti. Yarışma jürileri Türkiye’nin türban tasarım konusunda en büyük isimlerinden oluşuyordu. Mesleğinde duayen jüriler yarışmacılar oldukça terletti. 20 şehir arasında bir çok yarışmacının katılım sağladığı yarışmada Serap Ateş Kahveci göğsümüzü kabartarak Türkiye çapında 4. oldu. Bu sonuçla birlikte müşteri kitlesi artan Kahveci’nin Tire, Bayındır, Gaziemir, Bozyaka, Bornova, Karşıyaka’dan da müşterileri gelmeye başladı.

GELİNLERE TAVSİYELER

Türkiye genelinde katıldığı yarışma ile ülkeye nam salan ve İzmir’in elit kuaförleri arasında zirveye oturan Serap Ateş Kahveci, yaz aylarında evlenecek olan gelinlere tüyolar verdi. Kahveci, “ Öncelikli olarak türbanlı gelinlerin makyajlarının abartı olmaması, sade ve soft olmasını tavsiye ediyorum. Mutlaka porselen makyaj yapmalılar. Gelinler seçtikleri modeller için mutlaka kuaförleri ile ön görüşme yapmalılar. Her yüze her model gitmeyebilir. Ben sadece bilindiği gibi bir kuaför değil, türban üzerine kişiye özgü tasarımlar yapıyorum. Bu nedenle de yaz aylarında işimle ilgilenirken kış aylarında ise seminer, eğitim yarışma ve şovlara katılarak kendimi geliştiriyorum. Siz siz olun sakın ‘En özel gününüzü şansa bırakmayın’” ifadelerini kullandı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.