Zordaki kadına belediye yardım etti

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, Pancar’a yaptığı ziyarette zor durumdaki 58 yaşındaki Döne Olgun’un mağduriyetini öğrendi. Olgun’un bilgilerini alındıktan sonra, Görmez’in Evde Bakım Hizmetleri birimine talimat vermesi üzerine yaşlı kadına yardım eli uzatıldı. Sağlık ekipleri ile birlikte Belediye Başkanı’nın eşi Arzu Görmez’de hasta ile birebir ilgilendi

TORBALI Belediyesi sağlık açısından bakıma muhtaç insanlara yardım eli uzatmaya devam ediyor. Önceki günlerde Adnan Yaşar Görmez, Pancar’a yaptığı ziyaret esnasında vatandaşlar, 58 yaşındaki Döne Olgun’un zor durumunu anlattı. Görmez, mağdur durumdaki Olgun’dan haberdar olması üzerine Torbalı Belediyesi’ne bağlı Evde Bakım Hizmetleri birimine talimat verdi. Belediye Başkanı Görmez’in talimatı üzerine sağlı ekipleri, Döne Olgun’un şeker hastalığından dolayı çürümeye başlamış olan ayağı için seferber oldu.

BAŞKAN’IN EŞİ HASTAYLA İLGİLENDİ

Mağduriyet yaşayan Olgun’un sorunu için, sağlık ekipleriyle birlikte Adnan Yaşar Görmez’in eşi Arzu Görmez de yaşlı kadının evine geldi. Torbalı Belediyesi’ne bağlı sağlık ekipleri, yaşlı kadının Gaziemir Hastanesi’ne götürülmesi için gerekli hazırlıkları yaptı. Hazırlıkların yapıldığı esnada Arzu Görmez, yaşlı kadın ile yakından ilgilendi. Hasta kadının “Ben sahipsiz kaldım” sözleri üzerine Arzu Görmez, “Biz senin yanındayız. Bundan sonra hepimiz sana sahip çıkacağız. Artık üzülmene gerek yok” diyerek teselli etti.

AYAĞI KAPKARA ŞEKİLDE YAŞIYORDU

Büyük zorluklarla mücadele eden Döne Olgun’un ayağının tedavisi için, Evde Bakım Hizmetleri birimine bağlı ekipler, hazırlıklarını yaptıktan sonra hizmet aracına taşındı. Sağlık ekipleri, tarafından ayağı sargıya alındıktan sonra hizmet aracına taşınan mağdur kadın, Gaziemir Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Tedavisi başlatılan kadının daha sonra gerek görüldüğü şekilde başka bir hastaneye sevk edilirken, ayağının, yapılacak cerrahi bir operasyonla alınacağı bilgisine ulaşıldı. BURAK AKTAŞ

MAĞDURA EL UZATILIYOR

Torbalı’da birçok yaşlı ve bakıma muhtaç hastalar, kimi zaman çaresiz kalıyor. Bakıma muhtaç olan hastaların sağlığına daha kısa sürede kavuşması ve tedavisinin takibini yapan Evde Bakım Hizmetleri Birimi, ilçede yaşayan vatandaşların imdadına yetişiyor. Hastaneye gitme imkanı bulunmayan hastaların da ulaşımını sağlayan ekipler, bugüne kadar yaptıkları çalışmalar ile birçok hastanın acı bir şekilde hayatına son vermesinin önüne geçti. Belediye yetkilileri, yapılan başvurular ile birlikte verilen evde bakım hizmetinden yararlanabileceğini ifade etti. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.