YENİ BELEDİYE BİNASI TORBALIYA ÇOK YAKIŞACAK

Torbalı Belediyesi’nce İhaleye çıkarılan hizmet binası projesi için tanıtım toplantısı düzenlendi. Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez “ Torbalı,son 3 yılda şaha kalktı”

İzmir’in en hızlı büyüyen ilçeleri arasında yer alan Torbalı’da mevcut Belediye hizmet binası ihtiyaca cevap vermeyince yenisi için ihaleye çıkıldı. 12 bin 500 metrekarelik kapalı alana sahip binanın projesinde, Osmanlı ve modern Türk mimarisi bir arada sentezlendi. Yeni Hizmet Binası tanıtım toplantısına Ak Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu, Belediye meclis üyeleri, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile çok sayıda basın mensubu katıldı. Görseller eşliğinde konuşan Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez , ilçenin son 3 yılda şaha kalktığını, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda tarımda, sanayi yatırımlarında zirve yaptığını, artan yaşam kalitesiyle birlikte en çok tercih edilen merkezlerden biri konumuna geldiğini belirtti.

ATİLLA KAYA “PROJE HEPİMİZİ HEYECANLANDIRDI”

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, yaptığı konuşmada ” Türkiye’nin en çok üreten ilçesi hizmettin de en iyisine layıktır” diyerek konuşmasını şöyle sürdürdü “Torbalı’nın son üç yılda kaydettiği gelişmenin herkesin dikkatini ilçeye çektiğini vurgulayan Ak Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, “Projeyi görünce heyecanlanmamak elde değil. Sayın Belediye Başkanı’mızı bu girişiminden ötürü tebrik ediyorum. Bu tür projeler Torbalı’nın prestiji anlamında da çok önemli.” şeklinde konuştu.

PROJEDE NELER VAR ?

Projeye göre; binanın zemin katında 470 metrekarelik alan üzerinde İmar Müdürlüğü, Yapı Kontrol Müdürlüğü, Yazı İşleri, evrak kayıt, Vezne, merkezi santral, Sosyal Yardımlaşma gibi birimler yer alacak. Belediye ye gelen vatandaşlar içinde aynı katta sosyal amaçlı bir iç bahçe projede yer alıyor.

Birinci katta; Mali Hizmetler, Destek Hizmetleri, İhale Birimi, Gelir Şefliği, Basın-Yayın, Temizlik İşleri, Park Bahçeler, Fen İşleri, Strateji gibi birimler ile bayan mescidi projelendirildi.

İkinci kat, 350 metrekarelik alan üzerinde çok amaçlı salon, 84 kişilik oturum bölümü, Bilgi İşlem, Hukuk, İnsan Kaynakları, Emlak istimlak, Kültür ve Sosyal İşler, Yazı İşleri birimleri ile nikâh ve Encümen toplantı salonlarına ayrıldı.

Üçüncü Katta, Özel Kalem, başkan yardımcıları, danışmanlar, başkanlık makamı, bekleme salonu ile sosyal amaçlı alanlar oluşturuldu.

Belediye hizmet binasının bodurum katında ise otopark, 580 metrekarelik arşiv, sığınak ile teknik birimler yer yer alacak.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.