Sabuncubeli’nde sona yaklaşılıyor

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, 4 bin 70 metre uzunluğundaki Sabuncubeli tünelin yüzde 91’inin tamamladığını belirterek, “Tünelde ilk ışığı 8 Eylül 2017’yi 9 Eylül 2017’ye bağlayan gece birlikte göreceğiz” dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, Başbakan Binali Yıldırım’ın daha önce İzmir için açıkladığı 35 projeden biri olan, İzmir-Manisa arasında yapımı devam eden Sabuncubeli Tüneli’nde sona gelindiğini açıkladı. 4 bin 70 metre uzunluğundaki tünelin yüzde 91’inin tamamladığını belirten Kaya, 8 Eylül 2017’yi 9 Eylül 2017’ye bağlayan gece tünelde ilk ışığın görüleceğini belirtti. İzmir-Manisa arasını 15 dakikaya indirecek olan tünelin toplamda 4 bin 70 metre uzunluğunda olacağını belirten Kaya, tünelin iki şerit geliş ve iki şerit gidiş şeklinde hizmet vereceğini söyledi. 

“BU PROJE TARİHİ BİR PROJEDİR”

Tünelde çalışmalar tüm hızıyla devam ederken,  son durumlar hakkında Karayolları Bölge Müdürü ve diğer yetkililerle değerlendirmeler yapan Atilla Kaya  “Manisa’nın kurtuluş günü 8 Eylül. İzmir’in kurtuluş günü ise 9 Eylül. 8 Eylül 2017 tarihini 9 Eylül 2017’ye bağlayan gece tünellerde ilk ışığı göreceğiz. 2017 sona ermeden de tünel hizmete girmiş olacak. Hem İzmir’e, hem Manisa’ya hayırlı ve uğurlu olsun. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde Korkunç Sabuncubeli olarak tanımladığı geçidi by-pass yaparak, her iki il arasındaki seyahati kolaylaştırıyoruz. Kış aylarında kar yağışı ve buzlanmanın neden olduğu uzun araç kuyrukları bitecek, trafik kazalarının önüne geçilecek. Bu proje, tarihi bir projedir” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.