Torbalı hastanenin anahtarını aldı

Son günlerde Torbalı’nın en çok merak edilen konusu haline dönüşen yeni Torbalı Devlet Hastanesi’nde sürpriz gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Uzun süredir açıldı açılacak iddiaları ile çalkalanan yeni hastane için beklenen haber geldi. Yüklenici firma ile hastane yönetimi arasında devir teslim töreni yapıldı. Başhekim Topçu, müjdeyi verdi. “ Hastane 10 gün sonra açılıyor”

 Yeni Torbalı Devlet Hastanesi ile alakalı bitmek bilmeyen açılış tarihlerine son nokta konuldu. Hastane yönetimi dün yüklenici firma yetkilileri ile bir araya gelerek devir teslim imzalarını attı. Alınan karar sonrası yeni hastane için taşınma işlemine start verildi. Bütün eksiklerin giderilmesinin ardından Yeni Torbalı Devlet Hastanesi’nin Acil Servisi 20 Ağustos Pazar günü hizmet vermeye başlayacak.

DEVİR TESLİM TÖRENİ GERÇEKLEŞTİ

20 Ağustos günü hizmet vermeye başlayacaklarını gazetemize açıklayan M. Enver Şenerdem Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, “ Hasta güvenliği açısından gerekli bütün işlemlerin tam anlamıyla bitirilmesini bekliyoruz. Teknik eksikliklerin hepsi tamamlandı. Şuanda açılış öncesi temizlik ve yerleştirme işlemleri yapılıyor. Normal şartlarda önümüzdeki Pazar günü açmayı düşünüyorduk. Fakat, acele edelim derken eksik bir şey bırakmayalım diye bütün işleri hallettikten sonra geçiş yapmaya karar verdik” ifadelerini kullandı.

POLİKLİNİKLER 21 AĞUSTOS’TA AÇILACAK

21 Ağustos’tan itibaren, polikliniklerin de hizmet vermeye başlayacağını aktaran Başhekim Topçu, “ 21 Ağustos’ta da hastanemizin bütün bölümleri hizmete geçecek. Bu hastane ile Torbalı sınıf atlayacak. Türkiye’nin en teknolojik hastanelerinden birine kavuşmuş olacağız” dedi. Firma yetkilileri ile devir teslim imzalarının atılmasının ardından resmen bütün yetkileri üzerine alan hastane yönetimi yeni hastaneye geçmenin heyecanını yaşıyor.

ESKİ HASTANENİN ACİL SERVİSİ ÇALIŞACAK

Başhekim Topçu, Yeni Torbalı Devlet Hastanesi’ne geçilmesinin ardından eski hastanede de 3 farklı birimin  3 gün boyunca her ihtimale karşı bulundurulacağını açıkladı. Ameliyathane, doğumhane ve diyaliz merkezi eski hastanede 3 gün boyunca nöbet tutacak. Hastanenin taşındığını bilmeyen vatandaşların mağdur olmaması için böyle bir önlem aldıklarını aktaran Topçu, İlçe halkı tam anlamıyla yeni hastanenin hizmet vermeye başladığını öğrenmesi için böyle planlama yaptıklarını söyledi.

ÖZELLİKLERİ GÖZ KAMAŞTIRIYOR

Yeni Torbalı Devlet Hastanesi kendine has özellikleri ile deyim yerindeyse göz kamaştırıyor. Bünyesinde barındırmış olduğu özellikler ile Torbalı’ya kazandırılmış en büyük yatırımlardan biri olacak yeni hastane çevre ilçelerdeki hastanelere de fark attı. Özellikleri ve donanımı ile göz kamaştıran 250 yataklı dev proje bölgenin büyük bir ihtiyacını karşılayacak. 170 bin nüfusa dayanan Torbalı’nın yeni hastaneye kavuşacak olması ilçe halkını heyecanlandırmaya devam ediyor. Bünyesinde birçok poliklinik barındıracak olan hastanede 10 genel yoğun bakım yatağı,10 çocuk yoğun bakım yatağı, 18 diyaliz yatağı,  4 farklı görüntüleme odası, 10 adet cerrahi yoğun bakım yatağı, 4 ültrason odası, 2 adet mamografi odası, yer alacak. Yasin TEKİN   

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.