Başhekim yeni hastane hakkında ilk kez konuştu: “Güçlü devletler vatandaşlarına büyük hizmetler sunar”

, .

Yeni Torbalı Devlet Hastanesi, geçtiğimiz günlerde hizmete başladı. Taşınma işlemleri, hizmete girdikten sonra olanlar gibi tüm yaşananları Hastane Başhekimi Şenol Topçu, gazetemize anlattı. Topçu, yaşananları şu sözlerle özetledi: “Öncelikle tüm Torbalımıza yeni hastanemiz hayırlı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Güçlü devletler vatandaşlarına ancak böyle büyük hizmetler sunabilir. Şuan da çok güçlü bir devlete sahibiz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere ayrıca Sağlık Bakanımıza da teşekkürlerimizi iletiyoruz”.

“KENDİ EVİMİZİ TAŞIR GİBİ TAŞIDIK”

Hastanenin taşınma süreci hakkında bilgiler veren Başhekim Şenol Topçu, “Torbalı Devlet Hastanesi personeli olarak burada yıllarca bir aile edasıyla hizmet verdik. Nitekim taşınma sürecimizde de bunların faydasını gördük. Tüm personel kendi evini taşır gibi hızlı bir şekilde mesai-yorgunluk demeden taşınmada büyük rol oynadı. Hepsi özenle emek sarf ederek kazasız belasız taşınma sürecini atlatmamızda yardımcı oldular” şeklinde konuştu.

GÜNDE 2000 HASTA TEDAVİ EDİLİYOR

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Op. Dr. Topçu, “Daha önceki binamız 1979’da açılmıştı. Tabi o zamanlar Torbalı’nın nüfusu 20 bin olduğundan yeterliydi. Torbalı göç aldıkça ve nüfus arttıkça haliyle hastane yetemez oldu. Kısa süreli çözümler üretmek adına ek binalar yaptık. Tabi Torbalı gün geçtikçe büyüdü ve gelişti. Haliyle arazi bakımından da yetersiz olmaya başlamıştı. Bu sebeple Torbalı yeni ve daha büyük kapasiteli bir hastaneye ihtiyaç duyuyordu. Yetkililerimiz de Torbalı’ya hak ettiği hizmeti vererek sadece Torbalı’ya değil civar ilçelere bile yetecek büyük bir bölge hastanesini Torbalımıza kazandırdılar. Şimdi acil servisimizde günde 500 hasta bakılabiliniyorken buna polikliniklerimizi de dahil ettiğimizde 2 bin hastayı buluyoruz. Rakamsal olarak da baktığımız zaman nasıl bir ihtiyacın giderilmiş olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz” dedi.

SON TEKNOLOJİ ACİL SERVİS

Yeni eklenen ve gelişen poliklinikler ile ilgili de detaylara dikkat çeken Topçu, “Özellikle acil servisimiz eskiye nazaran çok daha fazla gelişme gösterdi. Teknolojinin tüm imkânları kullanılarak ülke standartlarında bir hastaneye kavuştuk. Şuan hastanemiz İzmir’deki en büyük hastaneler ile aynı teknolojik imkânlara sahip. Tıpkı oradaki sistemlerde olduğu gibi acilimiz üç ayrı bölüme ayrılmış vaziyette. Ayrıca yaptığımız son sistemle hastalarımız sedyelerine gittikten sonra karşılarında bulunan ekranda tüm gelişmeleri takip edebiliyorlar. Hemşirelerimiz de hastaları ve doktoru yormadan burada bulunan ekranlar sayesinde direkt olarak işlerini yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra hastanemiz büyüdüğü gibi poliklinik ve personel sayımızda artış gösterdi. Örneğin kadın doğum bölümünde daha önce üç hekim varken bu sayı dört hekime yükseldi. Aramıza yeni anestezi uzmanlarımız katıldı. İkisi de Torbalılı olan Nöroloji uzmanlarımız var. Yeni bir üroloji uzmanımız daha personel kadromuza dahil oldu. Yine yeni bir çocuk uzmanımız geldi. Yakın zamanda da beyin cerrahisi ve kardiyoloji uzmanlarımız görevlerine başlayarak hizmetinizde olacaktır” sözlerini ekledi.

“DOKTORDA VATANDAŞTA ÇOK MUTLU”

Hastanenin personeli de mutlu ettiğini ve çalışma saatlerini daha erkene çektiklerinin altını çizen Başhekim Topçu, “Yeni hastanede daha iyi hizmet verebilmek için doktorlar artık 08:30’da hizmet vermeye başlıyor. Hatta daha erken gelip polikliniklerini erkenden açanlar bile var. Yani yeni bina ile sadece vatandaşlarımız değil hekimlerimiz de çok mutlular. Ayrıca randevu sisteminde de gelişmeler var. MHRS sistemi ile randevu alan hastalarımız yoğunluk ve sıra problemi yaşamadan aldıkları randevu saatlerinde gelip muayene olabiliyorlar. Günlük 2 bin hastamızın yüzde 22’si bu sistem ile rahat bir şekilde beklemeden işlerini görebiliyorlar. Vatandaşlarımızı randevu sistemine de davet ediyoruz. Hem her geçen gün nüfusu artan Torbalı’da saatlerce sıra beklemekten kurtulurlar hem de hastanede oluşacak yoğun kalabalığı da böylece azaltabiliriz”  konuşmasını sonlandırdı. 

YENİ HASTANENİN İLK BAŞHEKİMİ NE HİSSEDİYOR?

Hastane ile ilgili görüşlerini aldığımız Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, “Ben buraya çalışmaya geldim. Elimizdeki imkânlarla yıllarca çalıştık. Allah’a şükürler olsun ki yeni hastanenin ilk başhekimi olmak bize nasip oldu. Artık imkânlarımız çok daha fazla. Tüm bu imkanları kullanarak vatandaşlarımıza çok daha güzel hizmet vereceğiz” diyerek duygu ve düşüncelerini ifade etti. KEMAL COŞAR

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.