Özçelik’ten hastaneye hayırlı olsun ziyareti

. .

Yeni Torbalı Devlet Hastanesi, geçtiğimiz günlerde hizmete başladı. Taşınma işlemleri, hizmete girdikten sonra olanlar gibi tüm yaşananları Hastane Başhekimi Şenol Topçu, gazetemize anlattı. Özçelik Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Feyim Özçelik, Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol  Topçu’ya hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Özçelik yeni hastane ile ilgili olarak  şu sözleri söyledi, “Torbalımıza yakışan bir hastane oldu. Devletimizin, ilçemize yakışır bir hastaneyi Torbalı’ya kazandırması çok önemli. Hastanemiz Türkiye’nin sayılı ilçe hastanelerinden birisi. Allah Torbalımıza daha büyük hizmetleri de nasip etsin” Feyim Özçelik’e yeni hastaneyi tanıtan Başhekim Şenol Topçu ise şu açıklamayı yaptı, “Öncelikle tüm Torbalımıza yeni hastanemiz hayırlı olsun. Allah devletimize zeval vermesin. Güçlü devletler vatandaşlarına ancak böyle büyük hizmetler sunabilir. Şuan da çok güçlü bir devlete sahibiz. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım olmak üzere ayrıca Sağlık Bakanımıza da teşekkürlerimizi iletiyoruz”.

“TORBALI’NIN HAK ETTİĞİ HİZMET”

Konuşmasına şu sözlerle devam eden Op. Dr. Topçu, “Daha önceki binamız 1979’da açılmıştı. Tabi o zamanlar Torbalı’nın nüfusu 20 bin olduğundan yeterliydi. Torbalı göç aldıkça ve nüfus arttıkça haliyle hastane yetemez oldu. Kısa süreli çözümler üretmek adına ek binalar yaptık. Tabi Torbalı gün geçtikçe büyüdü ve gelişti. Haliyle arazi bakımından da yetersiz olmaya başlamıştı. Bu sebeple Torbalı yeni ve daha büyük kapasiteli bir hastaneye ihtiyaç duyuyordu. Yetkililerimiz de Torbalı’ya hak ettiği hizmeti vererek sadece Torbalı’ya değil civar ilçelere bile yetecek büyük bir bölge hastanesini Torbalımıza kazandırdılar. Şimdi acil servisimizde günde 500 hasta bakılabiliniyorken buna polikliniklerimizi de dahil ettiğimizde 2 bin hastayı buluyoruz. Rakamsal olarak da baktığımız zaman nasıl bir ihtiyacın giderilmiş olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz” dedi.

SON TEKNOLOJİ HASTANE

Yeni eklenen ve gelişen poliklinikler ile ilgili de detaylara dikkat çeken Topçu, “Özellikle acil servisimiz eskiye nazaran çok daha fazla gelişme gösterdi. Teknolojinin tüm imkânları kullanılarak ülke standartlarında bir hastaneye kavuştuk. Şuan hastanemiz İzmir’deki en büyük hastaneler ile aynı teknolojik imkânlara sahip. Tıpkı oradaki sistemlerde olduğu gibi acilimiz üç ayrı bölüme ayrılmış vaziyette. Ayrıca yaptığımız son sistemle hastalarımız sedyelerine gittikten sonra karşılarında bulunan ekranda tüm gelişmeleri takip edebiliyorlar. Hemşirelerimiz de hastaları ve doktoru yormadan burada bulunan ekranlar sayesinde direkt olarak işlerini yapabiliyorlar. Bunun yanı sıra hastanemiz büyüdüğü gibi poliklinik ve personel sayımızda artış gösterdi. Örneğin kadın doğum bölümünde daha önce üç hekim varken bu sayı dört hekime yükseldi. Aramıza yeni anestezi uzmanlarımız katıldı. İkisi de Torbalılı olan Nöroloji uzmanlarımız var. Yeni bir üroloji uzmanımız daha personel kadromuza dahil oldu. Yine yeni bir çocuk uzmanımız geldi. Yakın zamanda da beyin cerrahisi ve kardiyoloji uzmanlarımız görevlerine başlayarak hizmetinizde olacaktır” sözlerini ekledi.

“VATANDAŞIMIZ ÇOK MUTLU”

Hastanenin personeli de mutlu ettiğini ve çalışma saatlerini daha erkene çektiklerinin altını çizen Başhekim Topçu, “Yeni hastanede daha iyi hizmet verebilmek için doktorlar artık 08:30’da hizmet vermeye başlıyor. Hatta daha erken gelip polikliniklerini erkenden açanlar bile var. Yani yeni bina ile sadece vatandaşlarımız değil hekimlerimiz de çok mutlular. Ayrıca randevu sisteminde de gelişmeler var. MHRS sistemi ile randevu alan hastalarımız yoğunluk ve sıra problemi yaşamadan aldıkları randevu saatlerinde gelip muayene olabiliyorlar. Günlük 2 bin hastamızın yüzde 22’si bu sistem ile rahat bir şekilde beklemeden işlerini görebiliyorlar. Vatandaşlarımızı randevu sistemine de davet ediyoruz. Hem her geçen gün nüfusu artan Torbalı’da saatlerce sıra beklemekten kurtulurlar hem de hastanede oluşacak yoğun kalabalığı da böylece azaltabiliriz”  konuşmasını sonlandırdı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.