Dev açılışa dev katılım!

. .

BELEDİYE Başkanı Adnan Yaşar Görmez'in girişimleri ile ilçemize kazandırılan ve sağlık bakanlığı tarafından yapımı tamamlanan 250 yataklı Torbalı Devlet Hastanesi Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile resmen hizmete açıldı. Açılış programı için Torbalı'ya gelen Başbakan Yıldırım'a ilgi oldukça yoğun oldu.  Hatane açılışı için ilçemize gelen Başbakan Yıldırım'ı, Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Kaymakamı Kadir Sertel Otcu Ve Ak Parti Ilçe Başkanı Hasan Akbıyık başta olmak üzere ilçe bürokratları ve çok sayıda vatandaş karşıladı. Sekçuk'tan Torbalı'ya Izban Ile Gelen Yıldırım'ı belediye önünde kalabalık bir halk grubu karşıladı. Vatandaş ve esnafı selamlayan Başbakan Yıldırım, şehiriçinden otobüsle açılış alanına geçti.

GENÇLERİN TEZAHÜRATI

TORBALI’YA açılışa gelen Başbakan’ı gençler büyük sevgi ile karşıladı. Başbakan’ın konuşmaları sırasında gençler sık sık tezahüratlar yaptı. Başbakan Binali Yıldırım’a sevgi gösterisinde bulunan Torbalılı gençler, Selçuk İZBAN açılışında yaşanan olaya nazire yaparak “Vur vur inlesin Aziz Kocaoğlu dinlesin” diyince Başbakan’dan büyük bir gönderme geldi. Başbakan “Aziz Kocaoğlu’nun dinleyecek hal mi kaldı? diyerek cevap verdi.

TORBALI’YA DOKTOR MÜJDESİ

250 YATAKLI Devlet Hastanesinin açılışı sırasında konuşan Başbakan Binali Yıldırım, “Torbalı’ya büyük bir Devlet Hastanesi kazandırdık. Hizmetlerimiz buradaki vatandaşlarımıza devam edecek. Torbalılılara bir müjdemiz daha var. Sağlık bakanımıza talimatı verdik, Torbalı Devlet hastanemize doktor takviyeleri yapacağız. Hastanemizde 44 poliklinik var. Öyle eskisi gibi bir odada 4 tane 5 tane hasta yok. En fazla 2 yatak. Bazıları tek yatak. Refakatçi yataklarımız da var. Allah kimseyi düşürmesin hastaneye muhtaç etmesin ama böyle 7 yıldızlı konforlu bir hastanede tedavi olmak daha iyi değil mi? Sağlıkta büyük değişim, sessiz devrim işte budur. Eskiden vatandaş devletin ayağına giderdi şimdi devlet hizmeti vatandaşın ayağına getiriyor. ” dedi.

BAŞBAKANIN TORBALI NOTLARI

·         Başbakan Tepeköy’den İZBAN ile ilçe turuna başladı. Hastaneye ise otobüsle halkı selamlayarak gitti.

·         Başbakan Binali Yıldırım vekilimiz Atilla Kaya’ya övgüler yağdırdı

·         Başbakan Torbalı’ya daha çok hizmet vereceğinin müjdesini verdi

·         Başbakanın konuşmaları sık sık tezahüratlarla kesildi

·         Vur vur inlesin Kocaoğlu dinlesin tezahüratlarına Aziz Kocaoğlu’nun dinleyecek hal mi kaldı? diyerek cevap verdi

·         Başbakan’dan devlet hastanesine sağlık personeli ve doktor takviyesi sözü

·         BKM’de yemek davetine katıldı

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.