Sergi ile büyülediler

Torbalı’nın en gözde okulları arasında yer alan Ayrancılar Ortaokulu düzenlediği yıl sonu sergisi ile büyüledi. Öğrenciler tarafından oluşturulan sergiyi çok sayıda davetli gezdi

AYRANCILAR Ortaokulu her yıl olduğu gibi bu yıl da görkemli bir şekilde yıl sonu sergisini açtı. Açılışa Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Şube Müdürü Şehmuz Özpolat'ın yanı sıra Torbalı ilçesi okul müdürleri ve birçok öğretmen katılım gösterdi. Ayrıca okul civarında yer alan birçok kurum çalışanı ve esnaf ile birlikte öğrenci velileri de sergide yer aldı. Sergide eğitim öğretim yılı boyunca derslerde yapılan öğrenci çalışmalar sergilendi. Sergi Sosyal Bilgiler, Görsel Sanatlar, Teknoloji Tasarım, Fen ve Teknoloji, Halk Kültürü Dersi, Sportif Başarılar, Sosyal Sorumluluk Projeleri, Gezi ve Gözlem Kulübü etkinlikleri, Satranç Takımı, Okul Yarışmaları ve Okul Başarıları bölümlerinden oluştu. Bu bölümlerde 1000'den fazla öğrenci ürünü görücüye çıktı. 3 gün boyunca açık kalacak olan sergiye ilk günden rekor katılım sağlandı. Okul öğrencileri, veliler, misafir okullar başta olmak üzere 2500 civarında kişi sergiyi izledi.

MİSAFİRLERDEN TAM NOT

SERGİYİ izleyen misafirler öğrenci ürünlerinden oluşan sergiye tam not verdi. Birçok misafir etkinliği çok beğendiklerini ve bu çalışmanın üst düzey bir çalışma olduğunu dile getirdiler. Okulun Sosyal Bilgiler Öğretmeni Bilal Pektezel öğrencilerin emek verip tasarladığı her ürüne sergide yer verdiklerini, öğrenciler arasında başarılı - başarısız ayırımı yapmadıklarını ve bu şekilde öğrencilerde başarı hissi oluşturmaya çalıştıklarını dile getirdi. Fen ve Teknoloji Öğretmeni Ayşegül Kızılyamaç ise sergi etkinliğinin öğrencilerin yaratıcılığını ortaya çıkarmak için büyük bir fırsat olduğunu ifade etti. Teknoloji Tasarım Öğretmenleri Şeyda Kaçar ve Selin Keskin de bu faaliyetin öğrencilerde motivasyon oluşturma ve yeni ürünler tasarlama konusunda büyük katkısı olduğunu belirttiler.

OKUL FAALİYETLERİ TANITILDI

SERGİ etkinliğinde öğrenci ürünlerinin yanı sıra okul başarıları ve sosyal faaliyetler de tanıtıldı. Kupa canavarı olan okulun bu yıl çeşitli branşlarda aldığı 12 kupa, sayısız madalya ve başarı belgesinin yanı sıra okulda yürütülen tam 16 sosyal sorumluluk projesi ve çeşitli yerlere düzenlenen 25 eğitsel gezi misafirlere tanıtıldı. Standlarda görevli olan öğrenciler misafirlerin sorularını yanıtladı.

OKULLARDAN BÜYÜK İLGİ

SERGİYE Torbalı ilçesinde katılan birçok okul katılım gösterdi. Okul Müdürleri ve diğer misafirler sergi salonlarında bol bol fotoğraf çekip ilginç buldukları sergi ürünleri ile ilgili notlar aldılar. 7 Eylül Ortaokulu Müdürü Ahmet Alabay bu etkinliğin örnek bir faaliyet oluşturduğunu ifade etti. Görevli öğrenciler yöresel kıyafetler giyerek kültürümüzü yansıtmaya çalıştı. Ayrıca etkinlik boyunca türküler çalındı, misafirlere yöresel yemekler ikram edildi. Okul Müdürü İbrahim Erçelik sergi için emeği geçen tüm öğretmen , öğrenci ve velilere teşekkürlerini sundu. Yıl sonu sergisi etkinliğini her yıl geliştirerek sürdüreceklerini belirtti. Sergi'de emeği geçen öğretmenler Ayşegül Kızılyamaç, Bilal Pektezel, Selin Keskin, Z. Şeyda Kaçar, Esvet Kızılyamaç, Serhat Beğtaş, İlknur Gözüpek, Ahmet Sertan Kılıç, Abdullah Külekçi okul idaresi tarafından plaket ile ödüllendirildi. SERKAN GÜNBAY

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.