BOĞAZİÇİ, ANAOKULU ÖĞRENCİNİ BEKLİYOR

BOĞAZİÇİ, ANAOKULU ÖĞRENCİNİ BEKLİYOR

Torbalı’da ilk defa uygulanan yöntem ile yavrularımızı eğitiyorlar

İZMİR-Aydın Asfaltı üzeri Yazıbaşı mevki İzmir Caddesi’ndeki devasa eğitim kampüsünde kurulan Boğaziçi Okulları bünyesinde bulunan anaokulunda, ilçede ilk defa uygulanan yöntem ile minik yavrularımız eğitiliyor. 68 anaokulu öğrencisi kapasiteli okulda, eğitim veren 3 adet anasınıfı öğretmeni bulunuyor. Bunlardan 1’i ise ders saatlerinde sadece İngilizce konuşuyor. Gün boyu İngilizce kelimeleri çocuklara aşılayan öğrencilerin, öğretmenle iletişime geçebilmesi için ‘ingilizce’yi öğrenmek zorunda kalıyor. Boğaziçi Koleji Müdürü Ahmet Üzümcü, “Uyguladığımız yöntem ile anasınıfımızda derslere 2 okul öncesi öğretmeni ile 1 İngilizce öğretmeni aynı anda giriyor. Böylece çocuklarımız daha kısa sürede, daha verimli bir şekilde hem Türkçe hem de İngilizce öğreniyorlar” diye konuştu.

HİJYENİK VE PROJEKSİYON CİHAZLI SINIFLAR

2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde kapılarını açan Boğaziçi Koleji’nde ilk ve ortaokulun yanı sıra anaokulu öğrencilerine de eğitim veriliyor. Çocukların bedensel, bilimsel, duygusal, sosyal, kültürel, dil ve hareket gibi çok yönlü gelişimlerini destekleyecek eğitim ortamı hazırlamak amacıyla eğitim hayatına başlayan kolej, öğrenci merkezli eğitim ile güvene dayalı eğitim modelini baz alıyor. Hijyenik ve projeksiyon cihazlı sınıflarda görsele dayalı eğitim verdiklerini anlatan Boğaziçi Okulları’nda Torbalı Kampüs Müdürü Ahmet Üzümcü, servis hizmet de verdiklerini, minik öğrencileri sabahları evden alıp, akşamlar evlerine bıraktıklarını söyledi.

KAYITLAR SÜRÜYOR

BOĞAZİÇİ Okulları’nda Torbalı Kampüs Müdürü Ahmet Üzümcü, anaokuluna kayıtlar devam ettiğini,  yeni öğrencilere kapılarının açık olduğunu söyledi. Üzümcü, anaokullarında çokdilli eğitimin önemli olduğunu, Boğaziçi Anaokulu’nda İngilizce ve Türkçe olarak çift dilli eğitimin verildiğini dile getirdi. 3-6 yaş grubu miniklere birçok konuda eğitimin verildiği anaokulunda; değerler eğitimi, okul öncesi eğitim, İngilizce, Türkçe ve Matematik dersleri, TÜZDER (Üstün zeka) eğitimi, çeşitli sportif faaliyetler, görsel sanatlar, ebru sanatı ve drama eğitimleri veriliyor. Kolej Müdürü Ahmet Üzümcü, “Yemeğin de verildiği anaokulumuzda, önce çocuk güvenliği, sonra kaliteli eğitim ve aile memnuniyetini ilke edindik. Rahat ve konforlu binamızda eğitim gören çocuklar için servis imkanı da olup, ailelere büyük kolaylık sağladık” diye konuştu.

‘ÇOCUKLARIMIZ İÇİN İDEAL EĞİTİM ORTAMINI SUNUYORUZ’

MÜDÜR Ahmet Üzümcü, “Boğaziçi Anaokulu olarak öğrencilerimizin zihinsel, sosyal ve psikomotor gelişimini hızlandırmak ve günlük eğitim akışımız içerisinde Türkçe ve İngilizce dil etkinlikleri ile okuma yazmaya hazırlık eğitimleri veriyoruz. Ayrıca, oyun ve hareket gelişimi etkinlikleri gibi eğlendirici ve eğitici aktivitelerle öğrenmelerini kolaylaştırmak, resim, müzik gibi etkinliklerle sanatsal yönlerini geliştirmek ve beslenme-özbakım becerileri gibi birçok konuda temel yaşam alışkanlıklarını kazandırmak üzere hazırladığımız eğitim programımız okul öncesi eğitim çağındaki çocuklarımız için ideal eğitim ortamını sunuyoruz” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.