İnci Hikmet’te aşure günü

İnci Hikmet’te aşure günü

Torbalı Alpkent Mahallesi’nde bulunan İnci Hikmet Tözün Anaokulu’nda Okul Aile Birliği tarafından aşure günü etkinliği düzenlendi. Etkinliğe okul için arsa bağışlayan İnci ve Hikmet Tözün çiftide katıldı

TORBALI Alpkent Mahallesi’nde bulunan İnci Hikmet Tözün Anaokulu’nda geleneksel aşure günü etkinliği düzenlendi. Akul Aile Birliği tarafından düzenlenen etkinliğe çok sayıda veli ve eğitim personeli katıldı. Ayrıca etkinliğe katılanlar arasında 28 Ekim 2011’de açılan okulun arsasını bağışlayan ve aynı zaman da okula ismini veren İnci ve Hikmet Tözün çifti de katıldı. Okul bahçesinde yapılan etkinlikler kapsamında çocuklara aşure günün anlam ve önemi anlatıldı.

GELECEK NESİLLER İÇİN

TÖRENE katılan İnci ve Hikmet Tözün çifti arsasını bağışladıkları okulda yeni nesillerin yetiştiğini görmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi. Hikmet Tözün yaptığı açıklamada “Çocuklarımızın bu okulda okuması bizleri çok mutlu ediyor. 2001 yılında 28 Ekim olan benim doğum günümde bu okul açılmıştı. Gelecek nesiller için bir şey yapabildiysek ne mutlu bize. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın daha iyi okullarda yetişmesi için elimizden ne geliyorsa bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz.”dedi. Öte yandan İnci Tözün ise “Çocuklarımızın mutluluğu bizleri de mutlu ediyor. Bu okula gelip onları gördüğümüz zaman çok mutlu oluyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.