Köy dolmuş şoförlerinin çilesi

Köy dolmuş şoförlerinin çilesi

Torbalı’da bulunan garajın yıkılarak yerine yeni belediye binası yapılması için çalışmalar başlayınca köy dolmuşları duraksız kaldı. Köy dolmuşlarında çalışan şoförler tuvalete dahi gidemiyor

TORBALI’DA geçtiğimiz günlerde Torbalı Belediyesi yeni hizmet binası çalışmaları başlamıştı. Bu çalışmalar ile birlikte mevcut garaj yıkılarak İzmir-Torbalı arası çalışan dolmuşlar Çaybaşı Mahallesi’nden kalkış yapmaya başladı. Ancak köy dolmuşları için herhangi bir yer tespiti yapılmadı. Köy dolmuşları yıkılan garajın yanındaki boş alandan kalkış yapıyorlar. Herhangi bir durakları bulunmayan köy dolmuşları şoförleri bulunduğu bölgede oturacak bir yerleri dahi bulunmuyor. Bulundukları alan köy dolmuş sayısına da yetmeyince birçok köy dolmuşu yol kıyısında durmak zorunda kalıyor. 

SUBAŞI DOLMUŞLARI ÇAYBAŞI’DA KALACAK

YETKİLİLERDEN aldığımız bilgiye göre Subaşı bölgesinden gelen araçlarının son durağı Çaybaşı olarak gösteriliyor. Ancak bu bölgeden gelen insanlar Çaybaşı’da inerlerse bir araca daha binmek zorunda kalıyor. Bu yüzden araç sahipleri güzergâhları doğrultusunda Torbalı’ya kadar geliyor. Köy dolmuşlarında işler gittikçe karışırken dolmuş şoförleri ne yapacaklarını bilemiyor.

TUVALET BİLE YOK

KÖY dolmuşlarında çalışan şoförlerin en büyük sıkıntılarından bir tanesi ise tuvalet sorunu. Bulundukları bölgede tuvalet olmaması yaklaşık bir saat boyunca burada beklemek zorunda olan şoförlere zor anlar yaşatıyor. Eski garajın yıkılması ile zor günler geçiren şoförler üvey evlat muamelesinden kurtulmak istiyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.