Tıp Merkezi, ‘Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ oldu

Tıp Merkezi, ‘Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ oldu

Sağlık alanında yaptığı yatırımlarla ilçenin sağlıktaki eksiğine büyük ölçüde katkı sağlayan Torbalı Tıp Merkezi, mevcut binanın yanına yaptığı ‘ek bina’ ile önümüzdeki günlerde hastane statüsüne dönüşecek. Açık ve kapalı toplamda 20 bin metrekarelik alanda hizmet vermeye devam edecek olan Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi 75 yataklı olacak.

TORBALI’DA uzun yıllardır faaliyet gösteren, 2 yıl önce yeni yerinde hizmet vermeye devam eden Torbalı Tıp Merkezi, büyük bir atılım gerçekleştirdi. Torbalı’daki sağlık sektörünün önde gelen merkezi olan Tıp Merkezi’nin hastane olmasına artık sayılı günler kaldı. Torbalı ve çevre ilçelerdeki vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Tıp Merkezi’ne ek bina yapan hastane sahipleri, fiziki ve idari bölümlerini genişlettiği tıp merkezini hastaneye çevirdi. Binadaki yatak sayısının 75’e çıkmasının yanı sıra, 21 yatak erişkin ve yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 18 yatak acil servis, 10 yatak fizik tedavi ünitesi, 5 yatak dermatoloji uygulama ünitesi ile tek kişilik, çift kişilik ve süit odalarıyla adeta bir sağlık kampüsü olan Torbalı Tıp Merkezi’nin hastane olmasına sadece sayılı günler kaldı.

KASIM AYINDA HİZMETE AÇILACAK

İZMİR-Aydın asfaltı üzerinde bulunan Tıp Merkezi’ne yapılan yeni ek binada, yoğun bakım servisi ve yataklı servisler bulunuyor. Toplamda 20 bin metrekarelik alanda hizmet veren Tıp Merkezi’nin mevcut binası 5 kattan oluşuyor ve 100 araç kapasiteli otoparkı bulunuyor. Neredeyse tüm polikliniklerin bulunduğu Torbalı Tıp Merkezi’nde tamamlanan ek binadaki son rötuşlar yapıldıktan sonra ‘Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi’ olarak hizmet vermeye devam edecek.

‘TORBALI’YA YAKIŞACAK’

ÖZEL Torbalı Tip Merkezi yetkilileri, sektörde 25 yıldır hizmet verdiklerini, Torbalı’da böylesi bir yatırıma ihtiyaç olduğu için bu yatırımı gerçekleştirdiklerini söyledi. Torbalı’nın son yıllarda artan nüfusu ve buna paralel olarak yaşanan gelişim nedeniyle ilçede böyle bir eksiklik tespit ettiklerini belirten yetkililer: “Sağlık hizmetinde yaşanan aksaklıkları gidermek için Torbalı’ya gelmiştik. Ve bunu da zaman içinde başardığımıza inanıyorum. Şimdi daha da kaliteli hizmet vermek amacıyla ‘hastane’ oluyoruz. İlçemize hayırlı uğurlu olsun. Torbalı’ya yakışan bir yatırım olacak” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.