10 mahalle temizlikten dertli!

10 mahalle temizlikten dertli!

İlçenin birçok noktasında akan dereler, deyimi yerindeyse pislik saçıyor. Kanalizasyon suları ve fabrika atıkları derelere karışıyor. Torbalı halkı artık temiz çevre istiyor

TORBALI’NIN en büyük kanayan yaraları arasında olan altyapı ve kirletilen dere sorunu bitmiyor. İlçenin birçok noktasında akan dereler, deyimi yerindeyse pislik saçıyor. Özbey, Subaşı, Pamukyazı, Kaplancık, Kuşçuburun, Yazıbaşı başta olmak üzere ilçenin dört bir yanında akan dereler, suya karışan kanalizasyon atığı ve fabrika atıkları nedeniyle pis koku, görüntü kirliliği ve etrafa bakteri yayılması gibi bir çok soruna neden oluyor.

SAĞLIĞI TEHDİT EDİYOR

TORBALI’NIN dört bir yanında akan derelere karışan yabancı maddeler nedeniyle dereler pislik saçıyor. Derelerden akan kirli sular çevre sağlığını da tehdit ediyor. Bakteri üreten kirli sular canlı yaşamını tehdit ediyor. İlçedeki pek çok derenin tarım alanlarından geçmesi ise sağlık riskini arttırıyor.

FOSSEPTİK SULARI DEREYE AKIYOR

İLÇENİN kanalizasyon altyapı sorunu bir türlü çözüme ulaştırılamıyor. Altyapının olmaması nedeniyle birçok yerde fosseptik suları sokaklara akıyor. Fosseptik suları genelde ise derelere akıyor. Derelere karışan fosseptik suları akan suyun kirlenmesine neden olurken etrafa kötü kokular saçılmasına neden oluyor.

FABRİKALAR ATIK BIRAKIYOR

DERELERİMİZİ kirleten en büyük etken ise fabrikaların atıklarını derelere bırakması nedeniyle gerçekleşiyor. Yasak olmasına rağmen pek çok noktada kimyasal atıklar derelere bırakılıyor. Bu durum derelerden zehir akmasına ve canlı yaşamının olumsuz etkilenmesine neden oluyor. Torbalı halkı derelerinden zehir akmasına tepki gösteriyor. Ancak vatandaşın feryadına cevap verilmiyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.