Cıva “Şoförlerimiz mağdur oluyor”

Cıva “Şoförlerimiz mağdur oluyor”

Köy dolmuşlarının durağının olmaması yaklaşan kış ayları ile birlikte şoför ve vatandaşın mağduriyetine neden olacaktır diyen Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman bir an önce sorunun çözülmesi gerektiğini söyledi

Torbalı Otogar’ının yerine Yeni Belediye Hizmet Binasının yapımının başlaması ile İzmir-Torbalı çalışan minibüsçülerin durağı Çaybaşı Mahallesi olarak, köy dolmuşlarının durağı ise farklı noktalara aktarıldı. Bu durumda köy dolmuş şoförlerinin bir durağı olamaması mağduriyete yol açtı. Torbalı Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman dolmuş şoförlerinin mağduriyetine dikkatleri çekerek biran önce bir durak yapılması gerektiğini söyledi. Torbalı Tıp Merkezi yanındaki alana bir tuvalet ile yağmurlu veya güneşli havalarda vatandaşların da şoförlerin de altında bekleyebileceği bir alan yapılmasını belirten Akman mağduriyetin bir an önce giderilmesi gerektiğini ifade etti.

YAĞMURLAR BAŞLAMADAN ÇÖZÜM BULUNMALI

ZORLI kış şartlarının yaklaşması ile yaşanan bu sorunların daha da büyüyeceğine dikkatleri çeken Şoförler Odası Başkanı Cıva İsmail Akman “Yeni belediye binamız hayırlı uğurlu olsun. Ancak şuanda köy dolmuşlarında çalışan şoförlerimizin bir durağı yok. Tıp Merkezi yanındaki alana bir seyyar tuvalet, başlarını sokacakları bir kapalı alan yapılsa bu şoför esnafımız ve orada yolcu bekleyen vatandaşlarımız yağmur ve güneşten korunur. Böylece karmaşada ortadan kalkar. Şuanda eski otogarın önü dolmuşlardan geçilmiyor. Bir an önce yapılması gerekiyor” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.