Tarihin en çok yer satın alan Başkanı!

Tarihin en çok yer satın alan Başkanı!

Gerek altyapı gerekse de üstyapı konusunda yaptığı hizmetlerle Torbalı’ya altın çağını yaşatan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, görevde geçirdiği 3 buçuk yılda belediyeye 914 bin 190 metrekare arazi ve arsa kazandırdı

 TORBALI’NIN en ücra köşelerine kadar götürdüğü hizmetlerle Torbalı’ya çağ atlatan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, görevde geçirdiği 3 buçuk yılda 914 bin 190 metrekare arsa ve arazi kazandırdı. Gerek satın alma yolu ile,gerek tahsis yolu ile, gerekse de kiralama yolu ile 24 adet arsa ve arazi kazandıran Başkan Görmez, bu anlamda kırılması güç bir rekora imza attı. Cumhuriyet tarihinin en büyük kamulaştırmasını gerçekleştiren Başkan Görmez, kazandırdığı arsa ve arazilere önemli eserler inşa ederek ilçe halkının kullanımına sundu. Başkan Görmez 22 bin metrekare araziyi kiralama yolu ile, 597 bin metrekare tahsis yolu ile belediyeye kazandırırken 294 bin metrekare yeri de belediyenin kendi öz kaynakları ile satın alıp ilçemize kazandırdı.

 597 BİN 805 METREKARE TAHSİS YAPILDI

 TORBALI Belediyesi tarihinin en büyük tahsisini Adnan Yaşar Görmez döneminde yaptı. 3 buçuk yılda ilçe belediyesine tahsis edilen toplam arazi miktarı 597 bin 805 metrekare olarak açıklandı. Yapılan tahsisleri kalem kalemaçıklayan Başkan Görmez, “Özbey Mahallemiz’de 70 bin metrekare, Torbalı Mahallemiz’de 3 bin 248 metrekare tahsis edip meydan yaptık, Kaplancık Mahallemiz’de 35 bin 320 metrekare, Çaybaşı Mahallemiz’de 9 bin 441 metrekare, Ahmetli Mahallemiz’de bulunan 159 bin 796 metrekarelik mesire alanımızı tahsis yolu ile belediyemize kazandırdık, Fetrek’te 200 bin metrekare araziyi tahsis alıp ağaçlandırdık, İl Özel İdaremiz’den belediyemize 120 bin metrekarelik asfalt şantiyesini yeri ile beraber belediyemize kazandırdık” dedi.

 294 BİN METREKARE YER SATIN ALDI

 BELEDIYE Başkanı Adnan Yaşar Görmez, satın aldığı arazilerle de rekor kırdı. Başkan Görmez 3 buçuk yılda 267 bin metrekare araziyi satın alma yolu ile ilçemize kazandırdı.Torbalı’nın en önemli bölgelerinde belediyenin kendi öz kaynakları ile satın alınan arazileri tek tek açıklayan başkan Görmez, “Göllüce Mahallemiz’de 222 bin 600 metrekare yer satın aldık. Bin 829 metrekare yer satın alıp Huzurevi’mize bahçe yaptık. Atatürk Mahallemiz’de 3 bin 450 metrekare yer satın alıp meydan yaptık. Cumhuriyet Mahalle’mizde 7 bin 400 metrekare yer satın alıp meydan yaptık. Torbalı’nın en değerli arazilerinden olan 19 bin 660 metrekarelik Sağlık Meslek Lisesi alanını satın alıp belediyemize kazandırdık. Subaşı Mahallemiz’de 800 metrekarelik 2 adet, Pancar Mahallemiz’de 597 metrekarelik 1 adet arsa satın aldık. Ayrancılar Suyunbaşı’nda 10 bin metrekare, Çapak Kahvemiz’in yanında 300 metrekare yer satın aldık. Kemalpaşa yolunda 5 bin metrekarelik zeytinlik alan, YazıbaşıMahallemizde 2 bin 500 metrekarelik sanayi park alanı, Yoğurtçular Köy Konağımızı inşa ettiğimiz 569 metrekarelik arsayı, Çapak Mahallemiz’in alt tarafında 12 bin 400 metrekare, Dağkızılca Mahallemiz’de köy konağı inşa ettiğimiz 260 metrekare, Atatürk Mahallemiz’de 2 bin metrekare, Çaybaşı Mahallemiz’de de 5 bin 500 metrekare olmak üzere 3 buçuk yılda toplam 294 bin 365 metrekare yeri satın alıp belediyemize kazandırdık” dedi.

 TARİHE GEÇTİ

GÖREVE geldiği günden bu yana gecesini gündüzüne katarak çalışan, eşit belediyecilik anlayışı ile Torbalı’nın her köşesine hizmet götüren Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, belediyeye kazandırdığı 914 bin 190 metrekare arazi ile ilçe tarihinin en fazla arsa kazandıran Belediye Başkanı oldu. Başkan Görmez satın aldığı arazilere de önemli yatırımlar yapıyor. Torbalı’nın ihtiyaçlarına karşılık verecek eserler kazandırmak için yer satın alan Başkan Görmez, bu arazilere mesire alanları, mahalle meydanları, köy konakları gibi ilçe halkının tümünün yaralanabileceği ortak kullanım alanları inşa etti.

 TORBALI’NIN GELECEĞİ EMİN ELLERDE

 GERİDE bıraktığı 3 buçuk yılda Torbalı’ya 914 bin 190 metrekare arsa ve arazi kazandıran Başkan Görmez, “Göreve geldiğimizde hizmet üretecek arsamız yoktu. Torbalı Belediyesi yanlış planlamalar sonucu arsa fakiri bir belediye olarak kalmıştı. Halimizden şikayet etmeden hem yer satın aldık, hem de satın aldığımız bu yerlere hizmet götürdük, eserler inşa ettik. Geride bıraktığımız 3 buçuk yılda milyonlarca lira borç da ödedik, milyonlarca liralık yer de satın aldık, milyonlarca liralık eser de inşa ettik. Bu hizmetler durduk yere gelmiyor. Torbalı’nın kayıp yıllarını telafi etmek için ekip arkadaşlarımızla beraber çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Gündelik siyasi polemiklerle kaybedecek vaktimiz yok. Piyasadaki siyasetçiler onu zaten yeteri kadar yapıyorlar. Bizim Torbalı’mıza hizmet borcumuz var, bu konuda da ilçe halkımız müsterih olsun. Torbalı’mıza uzun yıllar yetecek hizmetlerle ilçemizin geleceğini de garanti altına alıyoruz. Bu konuda hükümetimize, bölge milletvekillerimize ve ekip arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.