Kaymakam muhtarları ağırladı

Kaymakam muhtarları ağırladı

Ekim ayı olağan muhtarlar toplantısı dün Metropolis otelde yapıldı 60 Muhtarın katıldığı toplantıda Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu mahallelerin sorunlarını dinledi

Metropolis Otel dün muhtarlara ev sahipliği yaptı. Her ay ilçede Torbalı Kaymakamlığı tarafından düzenlenen muhtarlar toplantısı bu ay Metropolis Otel’de yapıldı. Torbalı Kaymakamı Kadir Sertel Otcu,  60 mahalle muhtarı ile bir araya gelerek sorunları dinledi. Torbalı Belediye Başkanı Yardımcısı Yunus Değer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hakan Karakaya,İş-Kur Müdürü Mustafa Şimşek, kaymakamlık bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hakan Tetik,  Torbalı Devlet Hastanesi Başhekimi Şenol Topçu, sivil toplum kurulusu temsilciler de toplantıya katıldı. Otcu, muhtarların mahallelerine ilişkin taleplerinin değerlendirdi. Kahvaltıdaki en önemli gündem maddesi ise ilçede okuma yazma bilmeyenlerin tespiti ve bildirilmesi ile ilgili yapılacak olan çalışmalar oldu.

"HER ŞEYİ BİZİMLE PAYLAŞIN"

KADİR Sertel Otçu konuşmasında, geçtiğimiz eylül ayı içerisinde muhtarların kaymakamlığa ve bünyesinde bulunan sosyal yardımlaşma vakfına iletilen talepleri değerlendirirken genelde kömür, dar gelirli ailelere yardım ve öğrencilere kırtasiye yardımcı şeklinde olduğunu ifade etti. İlçe kaymakamı Otcu "Geçtiğimiz ay muhtarlarımızdan gerek kaymakamlığımıza gerekse sosyal yardımlaşma vakfımıza yapılan başvurular bulunuyor. Kaymakamlık olarak 2 ton kömür dağıttık ancak yine talep gelirse bize bildirin demiştik. Bunu yanı sıra dar gelirli aileler öğrencileri için kırtasiye yardımı, benzeri sosyal yardım talepler bildirilmiş. Kırtasiye konusunda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi değil artık, devletimiz her öğrenciye artık kitabını veriyor. Eskiden parası olanlar bile kitapları bulamayabiliyordu. Son 10 yıldan beri her öğrencimizin kitabı devlet tarafından veriliyor.  Yine de kırtasiye ve benzeri yardım taleplerini bize bildirin değerlendireceğiz" dedi.

"MUHTAR TOPLANTILARI ÖNEMLİ"

İLÇE Merkezi ve uzak mahallerdeki muhtarların önemine değinen Otcu "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, muhtarlar ile sürekli olarak toplantılar yapıyor. Muhtarlar toplumdaki kişilere en yakın yetkili merciidir. Biz muhtarlarımız ile yaptığımız toplantılardan oldukça memnunuz. Önümüzdeki  hafta 19 Ekim 2017 tarihinde de muhtarlarımız için düzenlediğimiz bir program kapsamında yeniden bir araya geleceğiz. Öğlen yemeği ile programa başlayacağız" dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.