Koruma Başkanı Soykan çiftçiye sitem “ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLIYORLAR”

Koruma Başkanı Soykan çiftçiye sitem  “ELİMİZİ KOLUMUZU BAĞLIYORLAR”

Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Soykan çiftçilerin yaşadığı zarar durumunda hakem görevi gördüklerini belirtirken başlarına en çok gelen olayın ise zaman aşımı olduğunun altını çizdi

TORBALI Çiftçi Malları Koruma Başkanı Mehmet Soykan gazetemize özel açıklamalarda bulundu. Soykan çiftçilerin yaşadığı zarar durumunda hakem görevi gördüklerini belirtirken başlarına en çok gelen olayın ise zaman aşımı olduğunun altını çizdi. Yaşanan olayları anlatan Soykan, “Oda olarak bizim görevimiz çiftçimizi korumak onun zararını telafi etmek. Ancak öyle şeyler yaşanıyor ki bizimde elimiz kolumuz bağlı kalıyor. Misal çiftçimizin bir zararı oluyor. Önce bizi arıyor, sonra gelmeyin anlaştık diye bizi yoldan geri çeviriyorlar. Aradan 10 gün geçiyor tekrar alıyor ben paramı alamadım diye. Ama böyle olunca zaman aşımı yüzünden cezai işlem yapamıyoruz” dedi.

BÖLGENİN en değerli ve verimli topraklarına sahip olan Torbalı’da istenmeyen durumlar her geçen gün artıyor. Hırsızlık yapan, sondaj yasakları gibi birçok sorun yaşanan verimli topraklarda nelerin yaşanacağı merak ediliyor. Tedbirlerin alınmaması durumunda daha fazla sorunlar yaşanacağı bildirilen Soykan, “Ovada sorunlar artık hızla artmaya başladı. Bizler elimizden geleni yapıyoruz fakat tarla sahipleri de önlemlerini alması gerek. Çiftçi tedbirini aldığı vakit, bizlerde devreye girer yetkili mercilerle iletişime geçeriz” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.