Anaokulundan ortaokula kadar eğitim kampüsü

Anaokulundan ortaokula kadar eğitim kampüsü

Anaokulundan ortaokula kadar eğitim kampüsü

BOĞAZİÇİ Okulları Torbalı Kampüs Müdürü Ahmet Üzümcü, deneyim, vizyon ve başarısıyla öğrencileri geleceğe hazırlayan bir kurum olduklarını söyledi. Kendilerinin eğitime gönülveren, çocukları geleceğe hazırlayan, yönlendiren, vizyon açan bir kurum olduklarının altını çizen Üzümcü, “Elimizdeki bayrağı hep bir adım daha ileriye götürmeye gayret ettik ve öğrencilerimizi başarılı bir geleceğe hazırladık. İzmir’de yıllardır Boğaziçi olarak bunu yaptık ve çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Bütünleyici Eğitim Modeli ile gençlerimizi, çocuklarımızı başarılı ve mutlu bir geleceğe hazırlıyoruz” dedi.

DÜNYA VATANDAŞI HEDEFİ

KOLEJ Müdürü Ahmet Üzümcü, lise seçiminin önemine değinerek, öğrencilerin yaratıcılığına destek veren ve onları bir dünya vatandaşına dönüştürecek liseleri seçmesi gerektiğini belirtti. Üzümcü, bir tohum olarak gördükleri öğrencilerin yetişmelerine elverişli ortamın Boğaziçi Koleji olduğunu söyledi. Üzümcü, değişimin öncüsünün eğitim olduğuna vurgu yaparak, “Boğaziçi’li olmak, dünyayı saygıyla sevgiyle kucaklamak demektir. Her insanı kardeş bilip, birbiriyle diyalog içerisinde olmak demektir. Türkiye’den evrensel dünyaya açılmak demektir. Boğaziçi’li olmak başarmak demektir” diye konuştu. Dünyanın eğitimle çözülecek üç sorunu olarak yoksulluk, çevre kirliliği ve birlikte yaşama kültürünü gösteren Üzümcü, “Biz Boğaziçi Okulları ile kaliteli bir eğitim sunmak üzere yolumuza devam ediyoruz, anaokulundan ortaokula kadar yavrularımızı eğitiyoruz” dedi.

‘DÜNYA VATANDAŞI ÖĞRENCİLER YETİŞTİRECEĞİZ’

BOĞAZİÇİ Okulları’nın geliştirdiği ‘Bütünleyici Eğitim’ hakkında da bilgiler veren Ahmet Üzümcü, “Boğaziçi Okulları yepyeni eğitim anlayışıyla geleceğin mutlu bireylerini yetiştirmeye hazırlanıyor. Boğaziçi Okullarında eğitim alan öğrenciler sunduğumuz ‘Bütünleyici Eğitim’ modeliyle hayal ettikleri liselerde okuyabilecek, kendine güvenen başarılı bireyler olarak yetişecek. 7/24 teknolojiyle entegre eğitim, yoğun yabancı dil eğitimi, zengin içerikli yayınlar ve günümüzün çağdaş eğitim modelini kurguladık” dedi. Boğaziçi Müdürü Ahmet Üzümcü, teknoloji bilmeden iletişimde başarılı olunamayacağını savunarak, yabancı dil öğretiminde çok iyi seviyede olduklarının da altını çizdi. 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.