Torbalı'da Tapular yok oluyor!

Torbalı'da Tapular yok oluyor!

Kemalpaşa Kadastro Müdürlüğü ekipleri Çakırbeyli’den sonra Karakızlar’da da hayati hatalara imza attı. Çakırbeyli Mahallesi’nde onlarca kişinin arsasını kaydıran, yollara bile sahip çıkaran ekipler Karakızlar’da da onlarca kişiyi mağdur etti

İlçede tapu kadastro müdürlüğünün olmaması sıkıntılara neden olmaya devam ediyor. Tapu güncelleme görevini Torbalı’da yürüten Kemalpaşa Kadastro Müdürlüğü ekipleri Çakırbeyli’den sonra Karakızlar’da da hayati hatalara imza attı. Çakırbeyli Mahallesi’nde onlarca kişinin arsasını kaydıran, yollara bile sahip çıkaran ekipler Karakızlar’da da onlarca kişiyi mağdur etti. Krokiye uygun hareket etmediği ifade edilen ekiplerin, yalnızca bilirkişi sözüne güvenerek yeni alanları belirlediği iddia edilirken çok sayıda kişinin arsa ve arazilerinde eksilmelerin olduğu söylendi. Bunlardan biri de Karakızlar’da 2 bin 700 metrekare yeri olan Ferdi Tokmak gibi.

TOKMAK’TAN ŞOK İDDİA

2 bin 700 metrekarelik arsasından 700 metrekarenin yeni düzenleme ile buhar olduğunu ifade eden Tokmak, “700 metre karelik yerim kayıp. Yan komşuma geçmiş durumda. Yan komşum da bilirkişi olarak kadastrocuları yönlendirmiş. Krokiye göre uygulama yapmıyorlar. Şu an dönümü yüz bin lirayı aşan alanda en az 70 bin liralık zararım var. Torbalı Tapu Müdürlüğü bile bu duruma şaştı. Hatadan dönülmesini istiyorum. Tek sıkıntı benim arsamda değil. Onlarca kişi aynı sorunla karşı karşıya” diye belirtti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.