Muhtarlar günü kutlandı

Muhtarlar günü kutlandı

19 Ekim Muhtarlar Günü törenle kutlandı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören, Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in konuşmasıyla devam etti

TORBALI’DA 19 Ekim Muhtarlar Günü törenle kutlandı. Sabah saatlerinde Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başlayan tören, Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Torbalı Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan ve Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez’in konuşmasıyla devam etti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından buradaki tören sona erdi. Metropolis Otelde düzenlenen yemekte ilçedeki tüm muhtarlar  bir araya geldi. Buradaki programa Kaymakam Kadir Sertel Otcu, Belediye Başkanı Görmez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun ve İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ferhat Çetin de katıldı.

KAYMAKAMDAN MUHTARLARA MESAJ

MUHTARLAR günü nedeniyle Torbalı’da düzenlenen etkinlikte konuşan Kaymakam Kadir Sertel Otcu, demokrasinin en güçlü halkasının muhtarlar olduğunu belirterek, “ üstlendikleri sosyal sorumluluk, milletle devlet arasında kurdukları köprü, fedakârlıklarıyla demokrasimizin sembolü sizlersiniz.  Cumhurbaşkanı’mız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde muhtarlarımızı toplayarak devletimizin muhtarlara verdiği önemi gösteriyor. Bu vesileyle Muhtarlar Günü’nü bir kez daha kutluyorum.” şeklinde konuştu.

ATA MUHTAR: ‘MUHTARLARA HAK ETTİĞİ DEĞER VERİLSİN’

TORBALI Muhtarlar Derneği Başkanı Atatekin Doğan, tören alanında yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi; “Muhtarlarımız 7 gün 24 saat halkına hizmet verir. Halkın, doğumundan ölümüne kadar her kademede yardımcısı olan, halkla bürokrasi arasında köprü olan tek seçilmiştir. Bu nedendendir ki, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının bu halkın temsilcilerine gerekli değeri vermelerini istiyoruz. Biz muhtarların da ne kadar önemli bir görev yaptığını, önemli bir misyon üstlendiğini bilerek halkımızın yanında yetki ve sorumluluklarımızın bilinciyle hareket etmekteyiz. Bugünün muhtarlar günü ilan edilmesinde başta cumhurbaşkanımıza, hükümetimize, içişleri bakanlığımıza ve bu genelgenin yayınlanmasında emeği geçen konfederasyonumuza teşekkür ediyoruz” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.