İstenilen ölçüde ve modelde mobilya üretiyorlar

İstenilen ölçüde ve modelde mobilya üretiyorlar

Başak Sanayi Sitesi’nde hizmet veren Çakan Mobilya ve Dekorasyon firması işletmecileri Galip, Veli ve Nevzat Çakan, mobilya fabrikalarına ve özel ölçülü istekler doğrultusunda mobilya üretiyorlar.

GÜNÜMÜZDE her evin metrekaresi ve odaların büyüklüğü değişiklik arz etmekte. Bu nedenle mobilya seçiminde standart mobilyalar çoğu zaman ihtiyaca karşılık verememekte. Fabrikasyon ürünlerde renk seçimi ise büyük bir problem. Çünkü birkaç renk üzerinde çalışan fabrikalar tüketicinin isteğine göre yeni renkler sunamıyor. Sektörde bu açığı fark eden üç kardeşin kurduğu Çakan Mobilya ve Dekorasyon firması, Torbalılı müşterilerinden yoğun ilgi görüyor. Konuyla ilgili konuşan Galip Çakan, kişiye özel mobilya tasarımı hakkında merak edilenleri anlatarak, “Kişiye özel tasarım dendiği zaman kişinin zevkine göre ve isteklerine göre cevap vermek zorundasınız. Günümüzde fabrikasyon olarak adlandırılan büyük mobilya marketleri özel ölçü çalışamadığı gibi ayrıca renk de değiştiremiyor. Fakat toplumda farklı olma isteği ve arzusu var. Bu da müşterilerin marketler yerine bizim gibi mobilyanın ilk halkası olan üretici firmaları tercih etmelerini sağlıyor. Tercihlerinin birinci nedeni kalite, ikinci nedeni özel ölçü, üçüncü nedeni ise kişiye özel tasarımlar ile müşteriye hitap etmesi” şeklinde konuştu.

TORBALI HALKININ AYAĞINA GETİRDİLER

GİRİŞİMCİLİKTE üst sıralara çıkmaya başlayan Torbalı’nın, bu yoldaki en büyük destekçisi inovasyonu iş fikirlerine uygulamayı başaran girişimciler oluyor. Bu girişimcilerden Galip, Veli ve Nevzat Çakan, uzun yıllar özel sektörde elde ettikleri bilgi ve birikimi kendi yetenekleriyle birleştirip mobilya sektöründe farklı bir yatırıma imza attı. Üçlü, kişiye özel tasarlanan ve ayarlanabilen mobilya üretim sistemini Torbalı halkının ayağına getirdi. Torbalı’daki 5 kişilik ekip ile Başak Sanayi Sitesi’ndeki 240 metrekarelik dükkanda hizmet veren Çakan Mobilya ve Dekorasyon, kısa sürede yoğun ilgi gördü. Özellikle yeni evlenecek çiftlerin uğrak yeri olan Çakan Mobilya ortaklarından Veli Çakan, “Müşterilerimize firmamızda hem bütçelerine uygun hem de kaliteli ve rahat ürünü alabileceği bir ortam sunuyor ve hayalindeki mobilyaları yaratıyoruz” diye konuştu.

‘TAKİP EDİLEN BİR FİRMA HALİNE GELDİK’

MOBİLYA dekorasyonu alanında yaptıkları işlerin de müşterileri tarafından beğenilmesi, çevrelerine vermiş oldukları olumlu referansların da desteğiyle kısa sürede Çakan Mobilya, mobilya sektöründe takip edilen bir firma haline geldi. Ortaklardan Nevzat Çakan, “Katma değer yaratan bir firma haline getirmek için verdiğimiz özveriler sayesinde hedeflerimize bir adım daha yaklaşıyoruz. Mobilya alanında yaptığımız işlerin müşterilerimiz tarafından beğenilmesi, çevrelerine vermiş oldukları olumlu referanslar ve sosyal medyanın da desteğiyle kısa sürede takip edilen bir firma haline geldik” dedi. Çakan Mobilya ortaklarından Galip Çakan, “Bizim hedefimiz müşterimize, her şeyden önce yeni bir yaşam biçimi sunmak. Yaşam alanlarını özel olarak dizayn ederek konforu kaliteyle buluşturmak. Modayı yakından takip etmek, kaliteli malzeme kullanmak, en fonksiyonel ürünleri üretmek hedefiyle çıktığımız yolda bugün Torbalı’da aranan ve trendleri belirleyebilecek tecrübeye ulaştık.” diye konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.