Satrancın şampiyonları ödüllerini aldı

Satrancın şampiyonları ödüllerini aldı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Torbalı Şubesi tarafından düzenlenen ve Cumartesi günü başlayan satranç turnuvası sona erdi. 291 sporcunun yarıştığı turnuva da birincilik ödülü sahibini buldu

ÇYDD Torbalı Şubesi tarafından gerçekleştirilen ve deyim yerindeyse rekor bir katılımın olduğu satranç turnuvasına toplam 291 lisanslı sporcu katıldı. Turuncu Koleji’nde gerçekleşen turnuvaya katılan sporcular kendi yaş gruplarında mücadele ederken turnuva sonunda dereceye girenler ödüllendirildi.

35 DAKİKA DÜŞÜNDÜLER

Türkiye Satranç Federasyonu tarafından desteklenen turnuvada 2009 – 2010 doğumlular süper minikler kategorisinde, 2007 – 2008 doğumlular minikler kategorisinde, 2005 – 2006 doğumlular yıldızlar kategorisinde, 2003 – 2004 doğumlular yıldızlar 2 kategorisinde, 2002 ve öncesi doğumlular ise açık kategoride yarıştı. Her maç için oyunculara 35 dakika 30 saniye düşünme süresi verildi.

291 SPORCU KATILDI

291 kayıtlı sporcunun başvurduğu ÇYDD Satranç Turnuvası 225 sporcunun müsabakayı tamamlamasıyla sona erdi. Turnuva sonrasında sponsor olan Turuncu Koleji’ne, Demir ev Yapı  İnşaat’a, Egem Optik’e ve Torbalı Satranç Spor Kulübü Derneği’ne, Ahmetli Köyü Yörük Kültürünü Geliştirme ve Yaşatma Derneği bayan Zeybek ekibine teşekkür eden ÇYDD Şube başkanı İhsan Ergin, “291 sporcunun başvurduğu turnuva ikinci günün sonunda 225 sporcunun kıyasıya yarışmasıyla son buldu” dedi.

ATATÜRK SERGİSİ AÇILDI

Atatürk fotoğrafları sergisinin turnuva süresince açık kaldığını hatırlatan ve müzik öğretmeni Gizem İzmir’ in piyano eşliğinde solo müzik resitali sunduğunu aktaran ÇYDD Torbalı Şube Başkanı İhsan Ergin, “Oktay Güvenir’in sesinden şiir dinletisi yapıldı. ‘Bir Cumhuriyet Öyküsü’ adlı belgesel gösteriminin ardından Zeybek gösterisi ile program sona erdi. Bisiklet, Eğitim Bursu, Optik hediye çeki, Satranç Eğitim Bursu, Nutuk kitabı, kupa ve madalyalardan oluşan ödüllerin dağıtıldı.  Turnuva 7 ile 30 yaş arası sporcuları bir araya getirdi” şeklinde konuştu.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.