Bahçeşehir İzmir sana “kanım feda” diyecek

Bahçeşehir İzmir sana “kanım feda” diyecek

Torbalı’da açıldığı zamandan bu yana birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren ve düzenlemeye devam eden Bahçeşehir Okulları örnek bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor

Türk Kızılayı Ege Bölge Kan Merkezi ile İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 15 Temmuz Şehitleri anısına "İzmir sana kanım feda" adlı kan bağışı kampanyasında bulunacak. Kampanyaya Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü ev sahipliği yapacak. 3 Kasım Cuma günü tüm gün sürecek olan kan bağışı kampanyasına yoğun ilgi gösterilmesi beklenirken Kızılay’la ikinci defa işbirliği yapan başarılı eğitim kurumu sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini ekleyecek.

TÜM GÜN SÜRECEK

Türk Kızılayı İzmir Şubesi, Bahçeşehir Okulları Torbalı Kampüsü’nde kan bağışı kabul edecek. Projeye velilerin yanı sıra tüm Torbalı halkı da katılabilecek ve kan bağışlayabilecek. Türk Kızılayı işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan kan bağışı kampanyası 3 Kasım Cuma günü saat 09.00- 17.00 arası okulun Pamukyazı Mahallesi’nde bulunan kampüsünde gerçekleştirilecek.

İKİNCİ DEFA GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Torbalı’da açıldığı zamandan bu yana birçok sosyal sorumluluk projesini hayata geçiren ve düzenlemeye devam eden Bahçeşehir Okulları Torbalı, ikinci defa Kızılay ile birlikte işbirliği yapacak. 3 Kasım Cuma günü saat 09.00-17.00 arası yapılacak olan kan bağışına tüm Torbalı halkını davet eden Bahçeşehir Koleji Torbalı Kampüsü Eğitim Öğretim Koordinatörü Yıldırım Baytekin, “Kan grubu zor bulunan vatandaşların aynı kan grubunu taşıyan ve acil kan ihtiyacı olanlara hemen yardımcı olabilmek için kan bağışına önem verilmesini istiyoruz. Ülkesini ve insanını seven, sorumluluk sahibi herkesi gönüllü kan bağışçısı olmak için Türk Kızılay’ına kan vermeye çağırıyoruz. Bu kapsamda bizde okulumuzda böylesine anlamlı bir etkinliği bir kez daha düzenlemek istedik” dedi.

‘İHTİYAÇ SAHİBİ OLAN KİŞİLERE ULAŞTIRILACAK’

Gerçekleşecek kan bağışı kampanyası ile ilgili bilgi veren başarılı eğitimci Yıldırım Baytekin, “Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını gönüllü ve sürekli bağışçılardan karşılamak için çalışmalarını yürüten Türk Kızılayı’nın uzman personellerince, o güne katılacak gönüllü velilerimiz, öğretmenlerimiz ve halkımızdan kan alınacaktır. Daha sonra hasta güvenliği açısından kendisine bağışlanan her kanı modern laboratuvarlarda testlere tabii tutan Türk Kızılayı, kanı ihtiyacı olan kişilere verilmek üzere hastanelere ulaştıracaktır. Kan vermek isteyen velilerimizi, tüm Torbalı halkını Cuma günü saat 09.00-17.00 saatleri arasında okulumuza bekleriz. Duyarlılıkları için değerli Torbalı halkına şimdiden teşekkür ederiz”  diye konuştu.

“KAN ACİL DEĞİL SÜREKLİ İHTİYAÇTIR”

Kan acil değil sürekli ihtiyaçtır hatırlatmasında bulunan Yıldırım Baytekin Türk toplumuna fayda sağlayacak her türlü proje ve çalışmada ellerini taşın altına koyacaklarını ifade etti.

Bağışlayacağınız kanla belki de kaza geçirmiş ya da ameliyat olan bir insanın hayatını kurtaracaksınız diyerek kan bağışının insan hayatı için önemine vurgu yapan Baytekin, “Trafik kazasında yaralanan bir kimsenin, kan uyuşmazlığı olan bir bebeğin, kan bulunmazsa ölecek bir hastanın sizin verdiğiniz kanla kurtulmasının, size verdiği manevi duygu ölçüsüzdür. Kan Bağışı çok insancıl ve onurlu bir davranıştır. Bu yüzden tüm Torbalı halkı ve öğrenci velilerimiz etkinliğimize davetlidir” diyerek sözlerini tamamladı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.