Yeni yıl onlara zehir oldu

Yeni yıl onlara zehir oldu

Çapak Mahallesi 2572 sokakta İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılıkla Mücadele Şube Müdürlüğü ve jandarma ekipleri ile birlikte sahte içki operasyonu yapıldı. Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi’ne bağlı ekiplerin yaptığı uzun süreli takip sonrasında 4 bin 500 kilo etil alkol ve 500 adet sahte içki ve çok sayıda bandrol, etiket ve kapak ele geçirildi

KAÇAK İÇKİYE BÜYÜK DARBE!

TORBALI’da yeni yıl öncesinde dev bir kaçak içki operasyonu gerçekleştirildi. Piyasaya sahte içki sürerek insan sağlığını tehdit eden simsarların tezgahı İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılıkla Mücadele Şubesine bağlı ekiplerin uzun süreli takibi sonucunda çökertildi. Çapak Mahallesi 2572 sokakta yer kiralayan M.K.K. uzun takipler sonrasında göz altına alındı. Kaçakçılıkla Mücadele Şubesi ve jandarma ekipleri ile yapılan operasyonda 4,5 ton etil alkol, 500 adet şişelenmiş sahte içki, 100 binden fazla  boş içki şişesi, yüzlerce bidon içinde sahte içki ele geçirildi.

BANDROLLER BULUNDU

Bina içinde yapılan aramada 10 bin sahte bandrol, milyonlarca etiket, 20 adet sahte içki üretiminde kullanılan tank, ekipler tarafından bulundu. Yılbaşı üzeri büyük tezgah kuran simsarların kapakların üzerine yazı yazmak için kullandıkları alet ve cihazlara el konuldu. Farklı içki şişelerinde kullanılan bilyeli kapakların takılması için bir özel makine de yapılan aramalarda ele geçirildi.

TORBALI’DAN TÜRKİYE GENELİNE SATACAKLARDI

3 bin metre karelik alana kurulan sahte içki imalathanesi Kaçakçılıkla Mücadele Şubesine bağlı ekiplerin başarılı çalışması sayesinde ortaya çıkarıldı. İmalathaneye yapılan baskın ile Torbalı’nın yanı sıra İzmir’de ve Türkiye genelinde sahte içkilerin piyasaya sürülmesine engel olundu. Ekipler, bina içindeki suç unsurlarını toplamak için gerekli çalışmaları gerçekleştirdi.

BİNA SAHİBİ GÖRÜNCE ŞOK OLDU

Kiraya verdiği 3 bin metrekarelik binada sahte içki üretimi yapıldığını öğrenen mülk sahibi şok yaşadı. Bina içerisinde kurulan tezgahlara bakan mülk sahibi, gördükleri karşısında şaşkınlığını gizleyemedi. Ekipler çalışmalarını gerçekleştirirken başlarına gelen durum karşısında uzun süre durup düşünen binanın sahibi, olan biteni hayretler içerisin izledi. BURAK AKTAŞ 

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.