Okullarımızın yolu çamur içinde

Okullarımızın yolu çamur içinde

Torbalı’ya bağlı Kuşçuburun, Pamukyazı, Subaşı gibi mahallelerde sıkça karşılaştığımız görüntüler Atatürk Mahallesi’nde de görülüyor. Ara sokakların yanı sıra okulların bulunduğu sokakların içler acısı hali görenlere bu kadar da olmaz dedirtiyor

Üç okul ve bir caminin bulunduğu Atatürk Mahallesi’ndeki 1514 Sokak içler acısı bir durumda. Yolları çukurlar içinde olan sokak her yağmur yağdığında çamur bataklığına ve su gölüne dönüşüyor. Fatih İlkokulu, Fatih Ortaokulu, Torbalı Anaokulu ve Aziz Davutlu Camii’nin bulunduğu sokakta yaklaşık bin 500 öğrenci ve velisi mağdur olurken, cami cemaati de çamur ve su birikintisinden nasibini alıyor.

VELİLERİN HAKLI İSYANI

Gerçekleşen altyapı çalışmaları nedeniyle mayın tarlasına dönen sokak asfaltlanmayınca her yağmurdan sonra bu görüntüler oluşuyor. Çamura batan öğrencilerin üzeri kirlenirken, okula gelirken ıslandıkları için de tüm gün üşüyorlar. Atatürk Mahallesi’nde okula gitmek için türlü eziyetler çeken öğrencilerin veliler bu çilenin son bulmasını istiyor.

YETKİLİLER DUYARSIZ KALIYOR

Torbalı’ya bağlı Kuşçuburun, Pamukyazı, Subaşı gibi mahallelerde sıkça karşılaştığımız görüntüler Atatürk Mahallesi’nde de görülüyor. Ara sokakların yanı sıra okulların bulunduğu sokakların içler acısı hali görenlere bu kadar da olmaz dedirtirken defalarca gündeme gelen bozuk yol sorunlarına yetkililer kalıcı çözümler üretemiyor.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.