Ayrancılar ortaokulundan müze çıkarması

Ayrancılar ortaokulundan müze çıkarması

Ayrancılar ortaokulundan müze çıkarması

EĞLENCELİ ve çağdaş öğretim tekniklerinin başarıyla uygulandığı Ayrancılar Ortaokulu, Gezi, Tanıtma ve Turizm Kulübünün başarılı etkinlikleri ile de adını sıkça duyuruyor. Önceki yıllarda yaptıkları etkinliklerle ve uyguladıkları “Müze’de Drama”, “Öğrenci Velileri Yerel Tarihle Buluşuyor” “Tarihine Sahip Çık”, “Müze’de Öğreniyorum”, “Metropolis Ziyaretçilerini Bekliyor”, “İyilik Kulübü” çalışmalarıyla “Tarihe Saygılı Okul”, “En İyi Proje” ödülleri gibi prestijli ödüllere layık görülen kulüp bu yıl da çalışmalarına hızla devam ediyor.

EFES VE BERGAMAYI’DA GEZECEKLER

Gezi, Tanıtma ve Turizm Kulübü bu yıl ilk olarak Konak ilçesinde yer alan Oyun ve Oyuncak Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi, İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Basın Müzesi, Uşakizade Köşkü, Atatürk Müzesi, İzmir Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Agora Antik Kenti ve Konak İlçesi Tarihi alanlarından oluşan eğitsel gezi turları yaptı. Bu gezilerde yaklaşık 1000 öğrenci yer aldı. Öğrenciler, eğitsel gezi esnasında eğlenirken öğrenme fırsatı buldu. Birinci elden somut bilgiler edinen öğrenciler, Anadolu tarihini sadece kitaptan değil birebir yerinde öğrenme imkanına eriştiler. Bu tür  etkinliklerden oldukça memnun olan öğrenciler günün sonunda Gezi Gözlem raporu tutuyor. Raporlar Gezi-Gözlem dosyasında muhafaza ediliyor. Böylece eğitsel geziler sayesinde öğrenciler bir yandan eğlenceli anlar geçirirken bir yandan tarihimizi yakından tanıma fırsatı buluyorlar. Gezi Kulübünün sonraki durağı UNESCO tarafından koruma altına alınan Efes ve Bergama Antik Kentleri olacak.

OKUL YÖNETİMİ DESTEKLİYOR

Kulüp Öğretmenleri Bilal Pektezel, Hacer Duygu Beydilli ve Tülay Bilen Cağli imkanlar çerçevesinde eğitsel gezilerin devam edeceğini belirtildi. Okul Müdürü Hasan Akçap, yapılandırmacı ve çağdaş öğrenme ilkelerine uygun yenilikçi öğretim tarzına uygun eğitim faaliyetleri yürüttükleri için kulüp öğretmenlerine teşekkür etti. Akçap, okul idaresi olarak bu tür etkinliklerin her zaman destekçisi olacaklarını belirtti.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.