Uğur Özel Öğretim Kursu’ndan Bursluluk Sınavı

 Uğur Özel Öğretim Kursu’ndan Bursluluk Sınavı

2016-2017 Eğitim öğretim dönemine Torbalı’nın tek üniversiteye hazırlık kurs merkezi olarak başlayan Uğur Özel Öğretim Kursu, eğitimdeki başarısını koruyarak ilçeye hizmet vermeye devam ediyor

EĞİTİM alanında son zamanlarda yaşanan değişimleri değerlendiren Bahçeşehir - Uğur Eğitim Öğretim Koordinatörü Yıldırım Baytekin, “Dershanelerin dönüşüm sürecine en iyi uyum sağlayan markaların başında Uğur eğitim kurumları geliyor. Bu süreçte eğitim kalitesinden hiçbir zaman ödün vermeden öğrencilerimize en iyi eğitimi vermeyi amaç edindik. YÖK geçtiğimiz yıldan bu yana köklü değişikliklere gidiyor. Bu süreçte öğrenciler hedeflerini tekrar gözden geçirmeli ve asla çalışmayı bırakmamalıdır. Başarı hiçbir zaman kendiliğinden gelmez. Süreç nasıl ilerlerse ilerlesin en iyisi için çalışmaya devam etmeliyiz” şeklinde konuştuktan sonra bu tarz değişikliklerin aşama aşama devam edebileceğini ifadelerine ekleyen Baytekin, “Yapılan değişiklikler öğrencilerin geleceğini ilgilendiren kararlar içeriyor. Bundan sonra da birtakım değişiklikler olacaktır. Biz de Torbalı Uğur Özel Öğretim Kursu olarak bu değişimlere uyum sağlıyor ve doğabilecek ihtiyaçlara cevap veriyoruz’’ dedi.

‘ÖĞRENCİLERE BURSLU OKUMA FIRSATI SAĞLAYACAK’

Her zaman kaliteli eğitimi hedeflediğini belirten Yıldırım Baytekin, “2017-2018 eğitim yılında da ilçedeki üniversite adayı öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki yıl için 14 Ocak 2018 Pazar günü 8. 9. 10. ve 11. sınıflara yönelik yapacağımız ücretsiz Uğur Kabul Sınavı’na (UKS) tüm öğrencilerin katılımını bekliyoruz. Daha iyi bir gelecek için öğrenciler şimdiden UKS’ de yerini ayırmalıdır. Yapılacak sınav ile öğrenciler başarı düzeylerini öğrenecekler. Öte yandan yapılacak sınavın bir diğer avantajı ise, öğrencilerin sınavda göstermiş olduğu başarı ile eğitim bursu alabilmelerini sağlayacağız. Erken kayıt avantajlarıyla geleceklerine yön verecek öğrencileri belirleyeceğiz’’ dedi. “Seviyeni belirle, yerini ayırt” sloganıyla bu sınavı uygulayacaklarını kaydeden Baytekin, sınava katılmak isteyen öğrencilerin Özel Torbalı Uğur Kurs Merkezi’nden sınav giriş kartı alması gerektiğini belirtti.

“HEDEF DONANIMLI BİR ŞEKİLDE HAZIRLAMAK

Uğur okulları hakkında bilgi veren Yıldırım Baytekin, “Uğur Okulları Türkiye’de bir ilk ve örnek kurumdur. Günümüzün eğitim sistemine uygun bir yapıya sahip olan Torbalı Uğur Kurs Merkezi, üniversite sınavlarına hazırladığı öğrencilerin gereksinim duyduğu eğitim ve ek rehberlik hizmetlerini kaliteli şekilde almalarına olanak tanır. Uğur Kursun ilk ve en öncelikli amacı, öğrencilerini hedeflerine giden yolda tam donanımlı bir şekilde hazırlamaktır. Bu amaçla, bilim ve teknolojinin olanaklarını en verimli şekilde kullanarak, akademik çalışma ve projelerle kişiye ve topluma yarar sağlayacak yeni kuşaklar yetiştirmek için çalışmaktadır. Uğur okulları, deneyimi ve başarısıyla öğrencileri üniversite sınavına ve geleceğe hazırlama vizyonu ile eğitime yeni bir bakış açısı kazandıran bir eğitim kurumudur” şeklinde konuştu.

ÜLKE GENELİNDE DEĞERLENDİRİLECEK

Yapılacak olan sınavın tüm ülke genelinde yapıldığını ifade eden Baytekin, yapılacak deneme sınavı ile öğrencilerin Türkiye geneli ve il geneli başarı sıralamaları belirleneceğini söyledi. Baytekin, “Ülke genelinde yapılan deneme sınavlarında tüm öğrencilere analizli sınav sonuç karnesi verilecek olup öğrencilerin Türkiye geneli ve il geneli başarı sıraları belirlenecektir. Bu sınav ülkemizin başarı grafiğini ortaya koymada önemli bir veri kaynağı olacaktır. Sınava katılacak tüm öğrencilere şimdiden başarılar dilerim’’ ifadelerini kullandı.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.