Küçük yaşta İngilizce öğreniyorlar

Küçük yaşta İngilizce öğreniyorlar

Küçük yaşta İngilizce öğreniyorlar

KÜÇÜK yaşta yabancı dil öğrenmeye başlayan çocuk, dil kavramının varlığını hissettiği için ana dilini daha iyi anladığını söyleyen uzmanlar, tek dil bilen ve bundan dolayı dünyada sadece kendi dili ve kültürüne önem veren çocuklara göre daha geniş bir kültür anlayışına sahip olduğu görüşünde birleşiyorlar. Yabancı dilde öğrendiği bir deyim çocuğun kendisinden farklı olan insanlara karşı daha toleranslı olmasını sağladığı belirtilirken, ayrıca küçük yaşta edineceği yabancı dilin, uzun dönemde uluslararası kültürleri anlamasına da katkıda bulunduğunun da altı çizildi.

‘ÇOCUKLAR HAREKET, TAKLİT VE MODEL ALARAK ÖĞRENMEYE YATKIN’

ALPKENT Mahallesi’nde faaliyet gösteren Masal Dünyası Anaokulu öğrencileri de küçük yaşta İngilizceyi eğlenceli bir şekilde öğreniyor. Oyun oynayarak anlatılan İngilizce, öğrencilerin zihninde çabuk yer ediniyor. Anaokulu Müdürü Zeynep Emirdar, okul öncesi eğitim döneminde yaş gelişim özellikleri itibariyle hareket, taklit ve model alarak öğrenmeye yatkın olduklarını belirterek, öğrenmeyi kalıcı kılmak ve sosyal hayatta da kullanılabilirliğini arttırmak amacıyla bu dersleri verdiklerini dile getirdi.. Emirdar şunları kaydetti: “Velilerimizden aldığımız geribildirimlerle de öğrencilerimizin öğrendiklerini eve taşıdıklarını ve elde ettikleri bilgilerin kazanıma dönüştüğünü gözlemliyor, şahit oluyoruz.” Şeklinde konuştu.

‘DİL EĞİTİM TEMELİ OLUŞTURARAK İNGİLİZCE’Yİ SEVDİRMEKTİR’

EMİRDAR, sözlerine şöyle devam etti; “İngilizce eğitimi, çocukların öğrenme özellikleri göz önüne alınarak onların yaş gruplarına göre oyun ve etkinliklerle yapılır. Temel hedef çocukların sene sonunda yabancı dil konuşulan ortamda kendilerini rahat hissedip özgüven duymalarını sağlamak ve sağlam bir dil eğitim temeli oluşturarak İngilizce’yi sevdirmektir. İngilizce dersleri bazı metotlara göre görsel, işitsel, yaparak-yaşayarak öğrenmeye dayanan oyun ve aktivitelerle dolu dolu geçiyor. Masal Dünyası Anaokulu’nda erken yaşta bilinçli ve programlı olarak verilen İngilizce eğitiminin; çocuğun severek, farkında olmadan ve benimseyerek dil öğrenmesini sağlarken, gelecekteki başarılarına da sağlam bir temel oluşturacağına inanılır” dedi.

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.