Toplantıda ‘Sahip çıkın’ vurgusu yapıldı

Toplantıda ‘Sahip çıkın’ vurgusu yapıldı

Ocak ayı Muhtarlar Toplantısı dün saat 10:00’da Torbalı BKM’de Kaymakam Kadir Sertel Otcu, başkanlığında gerçekleştirildi. Otcu, “Çevrenizdeki yardıma ve ilgiye muhtaç insanlara sahip çıkın. Özellikle gençlerin elinden tutun. Toplumun iyileşmesi için bunlar önemlidir” dedi

OCAK ayı Muhtarlar Toplantısı dün saat 10:00’da Torbalı BKM’de Kaymakam Kadir Sertel Otcu, başkanlığında gerçekleştirildi. Otcu, bağımlılıkla mücadele ve kamplarda kalan Suriyeliler ile ilgili önemli noktalara değindi. Kaymakam, “İçişleri Bakanımızın İzmir’de gerçekleştirdiği toplantıda uyuşturucuyla mücadeleye verilmesi gereken önem gündeme getirildi. Bu bağlamda bağımlılıkla mücadele komisyonu kurmak için çalışmalarımıza başlamıştık. Başbakanlığın bağımlılıkla mücadele eylem planı hazırlıyor olmasından dolayı bu komisyonun eylem planını bekletmekteyiz” dedi.

“UYUŞTURUCU GELECEĞE YÖNELİK BİR TEHDİTTİR”

Uyuşturucunun dış ülkelerin Türkiye’yi yıpratma çabası için bir silah olarak kullanıldığına değinen Kaymakam Kadir Sertel Otcu, “Uyuşturucu, gençlerimize ve çocuklarımıza dolayısıyla geleceğimize yönelik ciddi bir tehdittir. Düşman artık eskisi gibi topla tüfekle gelmiyor. Ülkemizi yıpratmak için artık uyuşturucu gençlerimize yönelik bir silah olarak kullanılıyor. Gençlerimizin zehirlenmesi demek dışarıdan yıpratılamayan ülkemizin içeriden çürütülmesi demektir. Düşmanın bu hareketine karşı tedbirli davranmak gerekir” şeklinde konuştu.

“HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR”

İlgiye ihtiyacı olan gençler ve çocuklarla ilgilenmenin uyuşturucu kullanımını azaltacağını anlatan Kadir Sertel Otcu, “Uyuşturucuyla mücadelede emniyetimizin ve jandarmamızın yaptığı çalışmalar işin son noktasıdır. Uyuşturucu kullanımını önlemek için gençlerimizle ve çocuklarımızla ilgilenerek olur. Bu konuda her bireye ve sivil toplum kuruluşuna görev düşmektedir. Hepimiz çocuğumuzu kötülüklerden korumaya çalışırız. Eğer çocuklarımızı uyuşturucunun kötülüğünden korumaya çalışıyorsak yakınımızdaki çocukları da kollamalı ve gözetlemeliyiz. Çünkü uyuşturucu kullanan biri daha sonra toplumda yer edinemediği için belki de sizin çocuğunuzun önünü kesecek veya başka bir sorun çıkaracaktır. Bu nedenle uyuşturucu kullanımını önlemek için topluma karşı duyarlı olunmalıdır” ifadelerini kullandı.

“İYİLİĞE MUHTAÇ İNSANLARA YARDIM EDİN”

Topluma karşı duyarlılığın toplumsal iyileşmeyi başlatacağını vurgulayan Otcu, “Sahip çıkılmayan insanlara sahip çıkılmalı, elinden tutulmalı, yardımcı olunmalıdır. Çevremizde iyiliğe muhtaç insanlara, bir komşumuza, yardıma muhtaç insanlara yardım edilmelidir. İnsanlar toplumdan dışlanırsa kötü yönlere sapabilir. Bu nedenle iyiliğe muhtaç olan kişileri topluma kazandırmak için herkes çalışmalıdır” diye konuştu.

“ÇADIR KURAN SURİYELİLERİ BİLDİRİN”

Zor durumda olan Suriyeli grupların sorun yaşamaması için önemli noktalara değinen Kaymakam, “Çadır kurup barakalarda yaşayan Suriyelileri emniyet ve jandarmaya bildiriniz. Emniyet ve jandarma daha sonra gerekli kurumları o kamplara yönlendirecektir. Sahip çıkılmayan Suriyeliler, daha sonra kötü niyetli kişiler tarafından kötü amaçla kullanılabilir. Çadırlarda kalanlarla ilgilenerek eğitim alması gereken çocukları okula başlatılabilir. Ayrıca isterlerse Suriyelilere Halk Eğitim Merkezi tarafından Türkçe eğitimi de verilebilir” şeklinde konuştu. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.