Yeni 112 istasyonu yakında hizmete girecek!

Yeni 112 istasyonu yakında hizmete girecek!

Torbalı’da yeni 112 Acil İstasyonunun çalışmalarına başlandı. İstasyonun faaliyete başlaması ardından ilçede 112 servisine bağlı 3 ambulans hizmet verecek

 İLÇEYE BİR AMBULANS DAHA GELİYOR!

TORBALI’da yıllardır yapılması beklenen yeni 112 Acil İstasyonu’nun inşaatına başlandı. Önümüzdeki birkaç ay içerisinde inşaatı tamamlanacak yeni istasyonun hizmete açılmasıyla birlikte Torbalı’ya bir ambulans daha gelecek. Atatürk Sanayi Sitesi’ndeki su deposunun yanına yapılan istasyonun yanı sıra eski istasyon da hizmetine devam edecek.

1100 METREKAREDEN FAZLA

Torbalı Belediyesi tarafından 5 yıl önce İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün kullanımına verilen 1100 metrekarelik arazinin 90 metrekaresi üzerine kurulan acil istasyonunda çalışmalar hızlı ilerliyor.. Bununla birlikte yeni gelecek olan ambulans ile Torbalı merkezinde 2 Ayrancılar’da ise 1 ambulans 112 Acil Servis hizmetine bağlı olarak çalışacak. Bu sayede 112 hattına bağlı 3 ambulans ilçede hizmet verecek.

BİRKAÇ AY İÇİNDE İNŞAATI BİTECEK

İlçe sakinleri, dört gözle yeni ambulansın gelmesini beklerken sürecin hızlı ilerleyeceği öngörülüyor. Şehir merkezindeki ambulans sayısının 2’ye çıkarılmasıyla Torbalı’da sağlık personeli ile vatandaşların arasındaki anlaşmazlıklar da azalacak. Bunun yanı sıra ilçe dışından daha az ambulans gelecek olmasıyla yaralı ve acil hastalar daha hızlı şekilde Torbalı Devlet Hastanesi’nde yetiştirilebilecek.

6 BÖLMELİ BİNADA DİNLENME ODASI DA VAR

Atatürk Sanayi Sitesi su deposunun önündeki acil istasyonunun binası 6 bölmeli olarak hayat geçiyor. Dış alanıyla birlikte 90 metrekare üzerine kurulan binanın kapalı 73 metrekare alanı bulunuyor. Çelik konstrüksiyon ve kuru duvar sistemi ile yapılan bina da 2 ayrı özel dinlenme odası mevcut. İlaç deposu olarak kullanılan bölmenin yanı sıra genel kullanım alanı sayesinde 112’de çalışan sağlık personelinin gece mesaisinde rahat etmesini sağlanacak. Tüm bunların yanı sıra binada duş, tuvalet ve temizlik odası da bulunuyor. BURAK AKTAŞ

Bu habere yorumunuzu yazabilirsiniz.